Brno nechá lidi hlasovat o jménu nádraží, v návrzích vede stávající název

Brno, hlavní nádraží. Autor: Zdopravy.cz/Jan ŠindelářBrno, hlavní nádraží. Autor: Zdopravy.cz/Jan Šindelář

Brno dokončilo příjem návrhů na pojmenování nového nádraží. Do konce srpna přišlo celkem 3229 návrhů, velká část z nich ale

Brno dokončilo příjem návrhů na pojmenování nového nádraží. Do konce srpna přišlo celkem 3229 návrhů, velká část z nich ale byla buď shodných nebo je magistrát vyřadil. V dalším kole nechá hlasovat o desítce návrhů veřejnost. Jde aktuálně o jediný posun v projektu brněnského železničního uzlu, SŽDC dosud s přípravami příliš nepohnula. 

Radncie dnes spustila na svém webu hlasování, v kterém může vybrat název každý bez omezení věku a bydliště. Platí pravidlo jeden hlas na jednu e-mailovou adresu. Do druhého kola postoupí deset návrhů, které v prvním kole získají nejvíce hlasů. Z deseti postupujících návrhů potom lidé v říjnu vyberou vítězný název.  V druhém kole už budou moci hlasovat pouze uživatelé s ověřeným účtem BrnoId. 

Do soutěže přišlo celkem 3 329 návrhů, z toho 1 501 unikátních, 1 257 názvů bylo duplicitních a 571 město vyřadilo, protože nesplňovaly pravidla soutěže (nejčastěji kvůli uvádění žijících osobností, použití vulgarit nebo cizojazyčných názvů) Do soutěže se lidé zapojovali postupně v průběhu celých letních prázdnin, největší boom zaznamenalo město v prvním týdnu soutěže, kdy dorazila téměř třetina návrhů. Vedle bizarních názvů typu Vídeň-sever či Praha-východ nejčastěji přicházely návrhy na Brno – hlavní nádraží.

Neustále také padaly varianty obsahující slova štatl, rola nebo přímo nádr. Mezi další favority patřila pojmenování po známých osobnostech – nejčastěji po Frantu Kocourkovi či Leoši Janáčkovi. Častá bylo také použití jména hokejového klubu Kometa, a to v nejrůznějších obměnách. Lidé poslali dokonce tipy jako Suvbrně, Drakodrom, či Planeta Brno.

Zatímco Brno vybírá jméno, SŽDC měla už podle původních plánů pomalu mít technicko-ekonomickou studii, která by řešila požadavky nákladních dopravců sdružených v ŽESNAD.CZ. SŽDC dosud ale ani nedokončila zadávací dokumentaci k vypsání soutěže na její zpracování.

Tagy pojmenování brněnského nádráží Železniční uzel Brno
12 komentářů