Brno nakoupilo deset minibusů Stratos, nasadí je na čtyři různé linky

Minibus Stratos LF38 používají například v Praze pro linky po Starém Městě. Foto: Wikimedia CommonsMinibus Stratos LF38 používají například v Praze pro linky po Starém Městě. Foto: Wikimedia Commons

Dopravní podnik města Brno (DPMB) rozšíří v nejbližších týdnech svoji flotilu o deset minibusů Stratos LF 38. Dodá je společnost

Dopravní podnik města Brno (DPMB) rozšíří v nejbližších týdnech svoji flotilu o deset minibusů Stratos LF 38. Dodá je společnost SKD Trade, která byla jediným soutěžícím.

Vyplývá to z informací zveřejněných ve věstníku veřejných zakázek. DPMB za desítku minibusu zaplatí 38,2 milionů korun bez DPH.

„Nákupem minibusů pokračujeme v trendu zefektivňování provozu autobusových linek MHD s nižší poptávkou v okrajových dobách provozního dne,“ řekla mluvčí DPMB Barbora Lukšová.

Předběžně DPMB počítá s nasazením těchto minibusů na linky 65 Řečkovice nádraží – Technologický park,  68 Pisárky – Myslivna a 80 Klusáčkova – Náměstí Míru – Špilberk. „Od prosince také plánujeme zavedení nové minibusové linky na trase Bystrc – Kampus, Bohunice,“ dodala Lukšová.

Minibus LF 38 má kapacitu 37 cestujících (14+2 sedící, 21 stojící, dětský kočárek nebo inv. vozík, 1 řidič). „Na rozdíl od předchozí dodávky budou opatřeny dvoukřídlými dveřmi a celoplastovými sedačkami potaženými čalounickou látkou. Vozidla mají celovozovou klimatizaci a automatickou převodovku s měničem,“ dodala Lukšová.

Nákup navazuje na dodávku pěti vozů Fiat Mave z roku 2010, jeden už DPMB vyřadil a druhý k vyřazení připravuje. V roce 2013 koupil DPMB 10 kusů minisů LE 38.

Tagy DPMB Stratos LF38
2 komentáře