umbrellamobility
umbrellamobility
umbrellamobility
Automobily Doprava ve městě Parkování Zprávy

Brněnští radní schválili rozšíření zón placeného stání o 11 dalších oblastí

Brno. Autor: Zdopravy.cz/Jan Šindelář
Brno. Autor: Zdopravy.cz/Jan Šindelář

Radní města Brna dnes odsouhlasili harmonogram rozšiřování oblastí placeného stání pro příští rok. Rezidentní parkování se rozšíří do dalších jedenácti oblastí. Předběžně se počítá s termíny realizace od června do listopadu příštího roku. Město to dnes oznámilo v tiskové zprávě.

Nově by se do rezidentního parkování měly zapojit oblasti 1-06 (Špitálka), 1-07 (Trnitá), 1-09 (Křídlovická), 1-10 (Bezručova), 1-21 (Rybářská), 1-16 (Žižkova), 1-15 (Dřevařská), 2-01 (Zborovská), 3-01 (Staňkova), 3-02 (Botanická) a 3-03 (Chodská).

Oblasti Dřevařská, Rybářská, Bezručova a Křídlovická by se měly přidat od 1. června. Od 3. srpna je v plánu zařadit mezi oblasti placeného stání Staňkovu a Botanickou. V polovině září by se měly zapojit oblasti Špitálka, Trnitá a Žižkova. V půlce listopadu přijdou na řadu Chodská a Zborovská.

Oblasti 1-09 (Křídlovická), 1-10 (Bezručova) a 1-15 (Dřevařská) budou patřit do zóny B, což znamená, že regulace zde bude platit celodenně. Návštěvníci (tedy ti, kteří nemají oprávnění pro rezidenty či abonenty) budou mít prvních 60 minut stání zdarma, poté zaplatí za každou hodinu 30 korun.

U všech ostatních nově zaváděných oblastí pro rok 2020 se počítá se zónou C. V ní mají návštěvníci první hodinu zdarma, dále platí 20 korun za hodinu parkování, a to pouze v době od 17 do 6 hodin. Přes den zde mohou i návštěvníci parkovat zdarma.

Mapa zón placeného stání v Brně a harmonogram jejich zavádění. 

„Harmonogram byl odborem dopravy vypracován s ohledem na aktuální stav parkování v daných lokalitách a také na možnosti realizace dopravního značení a s tím spojené činnosti nebo procesy na straně magistrátu, jako je vydávání oprávnění apod,“ přiblížil radní pro dopravu Petr Kratochvíl.

Město nyní nechá zpracovat projektovou dokumentaci, stanoví dopravní značení a naplánuje informační kampaň.

20 Komentáře
nejnovější
nejstarší nejlépe hodnocené
Inline Feedbacks
View all comments
liberal shark

A kdy začnou stavět parkovací domy z vybraných peněz ?

petr766

Místo zlepšení či zjednodušení systému přichází ještě horší paskvil, než Mrázkův. Hlavně díky slabé ODS a tím, že v Brně reálně vládne Hladík a spol.

Jiří Kocurek

Není nad magistrátem organizovaný AutobAzAr přímo na Svoboďáku. Někteří jsou si rovnější.

U současného nádraží není kde odstavit automobil: https://mapy.cz/s/rebasorale Někteří jsou si rovnější.

Dalibor

No, mi se na potřebnou dobu zaparkovat vždy podařilo. Není to bůhvíco, ale je kde. Mám na Masryčce hled vedle KFC doktory tak tam jezdím relativně čast a zatím vždy jsem zaparkoval. V nejhorším to bylo u Prioru, tam je místo vždy.

Jiří Kocurek

Známí obvykle zaparkují na střeše Vaňkovky. Taky vpohodě.

LKB

Ach jo, dalsi zony zla zavadi i v Brne. Neskutecne. Pritom Brno na tom bylo s mnozstvim parkovacich mist do zavedeni modrych zon velmi dobre… A pres drivejsi dobre parkovani v centru i sirsim centru se dodnes vyrazne zhorsilo v sirsim centru a oblasti uzsiho centra jsou pritom drahe a prazdne. Lide, kteri podnikaji v centru, si stezuji. Systen je tedy neucinny.

Jeste si overim v zapisu z rady, jak hlasovali mnou voleni, a pokud byli pro, prechazim k jine strane.

Prosim, nema redakce link na zapis z jednani Rady?

petr766

Přesně. A když přijedu později domů (zóna vedle centra), tak hledám místo ještě hůře než předtím. V každé ulici ubylo dost parkovacích míst (většinou legálních, která mohla zůstat dál) a je tu úplně stejně plno jako dříve. Jsou asi dvě tři ulice, kde to pomohlo, protože už neslouží jako odstavné parkoviště lidí pracujících v centru, ale kvůli tomu nebylo potřeba zničit celé Brno zónami, ale dát tam normálně placené stání pro návštěvníky a místním možnost pořídit si zvýhodněnou kartu do dané lokality (Kpt. Jaroše např.).

Anonym

Zajímavé je, že před volbami byly po celém Brně billboardy s tím, jak Brno autem s ODS jsou proti parkovacím zónám. No a teď je ještě rozšiřují.
http://www.onemanbrnoblog.cz/wp-content/uploads/2019/03/Bilboard-proti-rez-parkovani-2018.jpg

Jiří Kocurek

Rozdíl mezi volebním programem a Harmassanem? Žádný, po použití spláchněte do kanálu. A to je špatně.

jan

Já vždy doporučuju se Vašich regionálních politiků ptát na meetingu před komunálními volbami .. Plánujete zavést modré zóny?
Protože ti dobytci si dají do programu u obecních voleb třeba migranty, zrušení regulačních poplatků a pod.. a tohle jaksi opomenou do programu napsat..
Stejně jako u krajských nikdo nenapíše, zda chce nebo nechce soutěžit vlakovou dopravu.

Speedy

MHD ve městě strašná, ale parkování omezíme. Výborný nápad.

A.R.

Jeden z nejlepších systém MHD v republice. Omezit parkování je velice dobrý nápad.

Jedine vlaky

Jeden z nejstarších vozů, nedostatečná kapacita tramvají, nevyužívaná městská železniční síť a projekty se táhnou desítky let..dostat se 8-10 km trvá minimálně 45 minut..ne, opravdu tomu neříkám jeden z nejlepších MHD v reoublice..

Alfons

prdlajs. železnice ve špičce v taktu 15min, tramvají z periferie na svoboďák 17minut. To že netáhla musí všude jezdit autem a židenice u kasáren je parkoviště je jiná věc. Nejlepší řešení vymezit pravý pruh pouze pro MHD už od Merhautky, pak gumáci budou čekat v kolonách půl hodiny a s mhd za 5 minut. Čím víc omezení pro auta tím víc volnosti pro mhd. Není nad to přejít třeba v Lipůvce mimo přechod – nogo.

A.R.

To je věc, za kterou může vedení města. Tu úroveň to snižuje, ale pořád je to cestování efektivnější než kdekoliv jinde.
Říkej si tomu, jak chceš, pro mě je jedna z nejlepších.

Pavel

Jako brňáka mne už začínají štvát ty opakující se sebechválící řeči o nejlepší MHD na světě. Díky tomu jsme se ukolébali a zapomněli na rozvoj. Už nám pomalu začíná ujíždět šalina (tramvaj / vlak). A vzhledem k délce výstavby jakékoliv nové trasy zaostávání se začne prudce zvětšovat. A tím nemyslím jen projekt nějakého podpovrchového kolejového systému.

A.R.

Jako Brňáka mě začínají štvát ty opakující se lži, že Brno nemá jeden z nejlepších systémů MHD.
A co teď? Budeme se tady teď hádat o to, kdo je větší Brňák?

Nekdo

neuveritelne. ODS tohle zlo jeste neposlala k sipku? tak to meli muj hlas v komunalu naposled… a ve zcela vylidnenem centru at posledni zhasne…

Dada

uz zhasli.

petr766

Naopak, ODS to podporuje a těch pár rozumných co kandidovalo s nimi, nic nezmůže. Výsledkem je paskvil a vlastně dražší parkování než předtím pro většinu lidí.

Partneři


Czechtoll

pst
podcast