Autobusy Doprava ve městě Tramvaje Trolejbusy

Brněnský dopravní podnik vylepšuje zázemí pro řidiče na konečných a ve vozovnách

Nové sociální zázemí na konečné Maloměřický most. Foto: DPMB
Nové sociální zázemí na konečné Maloměřický most. Foto: DPMB
Brněnský dopravní podnik chce lepší podmínky pro odpočinek řidičů.

Dopravní podnik města Brna (DPMB) pokračuje v úpravách prostor pro své řidiče. Nové sociální zázemí vzniká na konečných, úpravami prošly v posledních týdnech i prostory pro řidiče ve vozovnách Komín a Husovice. Jen letos DPMB obměnil tři buňky na konečných, v příštím roce přijdou na řadu další čtyři.

„Chceme, aby se řidiči cítili dobře nejen přímo při výkonu své profese, ale i v době, kdy mají přestávku a potřebují si vydechnout,“ uvedl generální ředitel Dopravního podniku města Brna Miloš Havránek.

Odpočinkové místnosti ve vozovnách Komín a Husovice získaly novou výmalbu a vybavení. Příští rok bude nové zázemí v Medlánkách pro řidiče autobusů i tramvají. Dosavadní vybavení a stav místností byl nevyhovující. Proměna obnášela například nové podlahy, elektroinstalace, osvětlení a technické vybavení. Náklady podnik vyšly na více než milion korun.

V místnostech tráví nejvíce času řidiči v záloze nebo ti co mají tzv. trhačky – tedy jezdí v ranní a odpolední špičce a mezi tím mají volno. K dispozici zde mají chladničku, služební PC s přístupem na portál řidičů, televizi a nově i klimatizaci. Běžně místnost využije 20-30 řidičů denně, v současné době je to číslo nižší, protože jim doporučujeme místnosti využívat jen v nejnutnějším případě. Věříme, že až šíření nákazy pomine, nových místností si užijí,“ vysvětlil dopravní ředitel Jan Seitl.

Na konečných nové ocelové buňky

Souběžně dopravní podnik pokračuje v projektu obnovy sociálního zázemí na konečných zastávkách. Staré buňky jsou postupně nahrazovány novými ocelovými stavbami v šedo-červené barvě. „Základ tvoří denní místnost pro řidiče a toaleta s příslušným technickým zázemím. V letošním roce jsme tímto způsobem zmodernizovali buňky na konečných Jírovcova, Maloměřický most a Babická, v příštím roce se modernizace dočkají Rakovecká, Ukrajinská, Ústřední hřbitov a Kárníkova,“ dodal Havránek.

Další investicí DPMB v této oblasti je stavba nové trolejbusové výpravny ve Slatině, která bude sloužit jako vrátnice vozovny. Součástí stavby, která má být hotová do konce roku, budou kanceláře, WC a technická místnost. Nová výpravna bude mít rovněž klimatizaci a vegetační střechu. Nahradí tak stávající výpravnu, která nesplňuje potřebné technické parametry.

14 Komentáře
nejnovější
nejstarší nejlépe hodnocené
Inline Feedbacks
View all comments
Liboros

Ideál kdyby to mohli používat i cestující – představoval bych si na šalinkartu na kartě prostřednictvím BrnoiD – pokud tam má člověk ty 5 bodové bony z kontroly revirorem tak by to strhlo těch 5 bonů, jinak 5 Kč normálně z karty.

Petr
Liboros

LOL

Vencl

Jako v Liberci. Tam mají chemické záchody kde je kupa jak Tatry, bez vody a smradu jak na skládce.

Milan

Husovce > Husovice

Jan Sůra

díky za upozornění.

Koro

Lepsi zazemi jak strojvudci

Petr766

Týká se to i metra nebo tam nic?

MajsterN

Ano, budou postaveny ocelove budky.

Jiří Kocurek

Metro je zavřené na příkaz Prymuly. Je to hudební klub. Ikdyby otevřeli, tak jedině koncerty bez zpěvu. To je taky zakázané na příkaz Prymuly.

px50pha

zase jeden šprýmula tady 🙂

davidl

Az v Brne postavi metro, driv urcite ne 😀

Lech Malý

Protože o prvcích prázdné množiny platí cokoliv, tak ano, týká se to i metra.

robert

Zeptej se v Olomouci.