LOT_PRAGA_X-2021---WWW---III_728x90_new

Bombardier vyrobil první Traxx pro RegioJet. Dopravce má letos přebrat čtyři lokomotivy

Lokomotiva Bombardier Traxx pro RegioJet. Foto: RegioJetLokomotiva Bombardier Traxx pro RegioJet. Foto: RegioJet

V závodě v německém Kasselu vyrobila společnost Bombardier první lokomotivu Traxx MS2 pro českého dopravce RegioJet. Nové stroje mají dopravci

V závodě v německém Kasselu vyrobila společnost Bombardier první lokomotivu Traxx MS2 pro českého dopravce RegioJet. Nové stroje mají dopravci pomoci v další expanzi a současně nahradit pronajímané lokomotivy Siemens Vectron.

První lokomotiva řady 386.2 opustila tento týden závod a vydala se na první zkušební jízdy mezi Kasselem a Fuldou, během dubna by se měla dostat na zkušební okruh ve Velimi a po provedení zkoušek bude nasazena do běžného provozu.

Lokomotiva Bombardier Traxx pro RegioJet ve výrobním závodě v Kasselu. Foto: RegioJetLokomotiva Bombardier Traxx pro RegioJet. Foto: RegioJet

Traxxy jsou v Česku především díky velkému počtu u Metrans Rail nejrozšířenější třísystémovou lokomotivou.  RegioJet bude ale prvním osobním dopravcem, který je začne používat. Lokomotiva bude mít maximální rychlost 160 kilometrů v hodině a výkon 5,6 MW. „Nasazení plánujeme jak na trase Praha – Ostravsko – Košice, tak na trase z Prahy do Brna a Břeclavi a dále na Slovensko a do Rakouska,“ řekl mluvčí RegioJetu Aleš Ondrůj.

RegioJet má objednáno u Bombardieru celkem osm lokomotiv, na dalších 20 má opci. Dodávka nabrala mírné zpoždění kvůli financování zakázky, cena lokomotivy se pohybuje kolem sta milionů korun.

Tagy bombardier Metrans RegioJet Traxx MS2
41 komentářů