Bombardier dodá do Duisburgu tramvaje, které samy rozpoznají překážku

Tramvaj Bombardier Flexity. Autor: BombardierTramvaj Bombardier Flexity. Autor: Bombardier

Výrobce kolejových vozidel Bombardier získal zakázku na dodávku 47 tramvají pro dopravní podnik v Duisburgu. Kontrakt na nové stroje Bombardier

Výrobce kolejových vozidel Bombardier získal zakázku na dodávku 47 tramvají pro dopravní podnik v Duisburgu. Kontrakt na nové stroje Bombardier Flexity má hodnotu 132 milionů eur, v přepočtu zhruba 3,4 miliardy korun.

Bombardier se přitom chlubí, že vozidla budou osazena nově vyvinutým systémem pro rozeznávání překážek na kolejích, který má bránit srážkám s dalšími účastníky provozu.

Podle výrobce jde o zatím jediný podobný systém pro tramvaje a lehké vlaky, který byl ve světě homologován. Bombardier kamerami už osadil i své starší tramvaje ve Frankfurtu nad Mohanem, kde se systém v minulých letech testoval.

Obousměrné třívozové tramvaje Flexity budou ze 70 procent nízkopodlažní; měří 34 metrů a jejich kapacita je 200 cestujících. „Věříme nejnovějším technologiím, které povedou ke zvýšení bezpečnosti našich cestujících i ostatních účastníků provozu,“ uvedl technický ředitel duisburgského dopravního podniku Klaus-Peter Wandelenus.

Tagy bombardier Duisburg Flexity Německo
Žádné komentáře