Letecké společnosti Letectví

Boeingu se vrací zákazníci na 737 MAX. United koupí 25 dalších, urychlí jejich dodávku

United Airlines a jejich Boeing 737 MAX 9. Foto: United Airlines
United Airlines a jejich Boeing 737 MAX 9. Foto: United Airlines
Dopravce počítá s návratem poptávky po létání, chce mít proto včas nová úspornější letadla.

Letecké společnosti začínají mít opět důvěru v Boeing 737 MAX. Boeing dnes ohlásil další velkou zakázku na jejich dodávku. United Airlines navýšily svoji původní objednávku o dalších 25 letadel, současně se s Boeingem dohodly na urychlení předání.

United oznámily navýšení objednávky při dnešní prezentaci výsledků za poslední čtvrtletí. „Plánujeme do budoucnosti a počítáme s tím, že se poptávka po létání vrátí. Proto jsme začali řešit obnovu a rozšíření flotily, abychom byli připraveni na touhu lidí opět cestovat,“ řekl provozní ředitel United Airlines Andrew Nocella.

Celkem dvacet pět dalších letadel má firma převzít v roce 2023. Současně se s Boeingem dohodla i na posunu dodávek už dříve objednaných 45 letadel do roku 2022 a 2023, tedy dříve proti plánu.

Pro Boeing jde o vítanou vzpruhu: zájem jedné z největších amerických aerolinek přichází krátce poté, co firma získala další zakázku od Alaska Airlines.

United Airlines mají ve flotile zatím 30 Boeingů 737 MAX 9. S novou zakázkou budou mít u Boeingu celkem 180 objednaných letadel.

22 Komentáře
nejnovější
nejstarší nejlépe hodnocené
Inline Feedbacks
View all comments
Vlastimil Kocurek

Ano, ať to testují na lidech, vakcíny na covid 19 se také testují na lidech. Je to vlastně hodně podobné. Ale ještě jedno spadne, a to bude definitivní konec.

Jerry

Krám všech krámu

Ondra

můžete jezdit vlakem experte.

gogo

Nebo chodit pěšky, prý to čistí mozkové závity… Nebo Jerry překvapí, třeba chystá rozjet velkosériovou výrobu létajícího kola Jana Tleskače a zašlape nebohý Boeing do země 😁😁

Jiří Kocurek

Motorákem 810 přes La Manche 😀

Míra

Neskutečný hazard s cestujícími. Pokud vím tak Boeing 737-800 max spadl a letadla mají být na zemi.

Myšpul

Já spadl z kola a stejně je nezakázali!

Jiří Kocurek

Už to opravili a znovu schválili. Máte už skoro měsíc zpoždění.

Martin Csabo

Kdyby jsme mohli lítat jen s letadly co zatím ani jednou nespadla tak bychom nelítali skoro vůbec. I Airbus spadl několikrát a líta se s nim

Lukáš

„I Airbus“… jj, peugeot taky boural

Řiditel

Nějaký Airbus spadl z důvodu konstrukčního nedostatku?

Ondra

Ano

kulhán

A že jich bylo.

J.R.

Představte si, že ano. Například série nehod A320 po jejich uvedení do provozu. Mezi nimi i první předváděcí let Air France. Nedostatky byly odstraněny a letadlo lítá dál.

Y.K.

No ten předváděcí let, to je tak trochu urban legend, že to byla chyba letounu. Ale jinak ano, ani Airbusu se nevyhnulo pár nepříjemných „nedostatků“.

mrondy

Pletete tu dva modely Boeingu dohromady. Boeing 737-800 není to samé, co Boeing 737 MAX 8. Na všech letadlech, než jsou znovu puštěny do provozu, dochází mimo jiné k úpravám softwaru i hardwaru, zalétávací let a školení posádek včetně letů na simulátoru. Tím, čím si MAX za ty necelé dva roky prošel z něj, dle mého názoru, udělalo nejbezpečnější letadlo současnosti. Samozřejmě jakkákoli úprava letadla nevyřadí potenciální lidskou chybu, která může nastat kdykoli.

Karel_x

Já bych raději použil formulace standardně bezpečné letadlo, než nejbezpečnější letadlo ve vesmíru. Letadla se skládají z mnoha komponentů, které se občas porouchají. Můžeme mít hory certifikátů, vyplnit tuny formulářů a nic na tom nezměníme. Důležité je, aby nepřehlédli žádný závažný konstrukční nedostatek. Osobně si myslím, že ještě nějaké drobnější dětské nemoci mohou přijít, a proto považuji za mírně bezpečnější letadla s dříve vychytanými problémy.
Jinak si myslím, že v současné době budou Maxíky k mání za zajímavou cenu :).

Ondra

a přitom na zemi nejsou 🙂 co s tím budete dělat ?

gogo

Bravo Míro !! Jen tak si trošku zatrollit a kolik lidí už jsi na to za dvě hodiny nachytal 👍 😆

kulhán

Problém je, že to Míra myslel vážně a teď už vůbec neví která bije. 😂

Gogo

Já myslím, že to vážně nemyslel – nepíše, nebrání se, neargumentuje. Prostě jen při večeři vypustil jednoduchý a stručný hejt a od té doby se směje pod vousy, jak některým praskají žilky a stoupá tlak 🤯😆 Jednoduše jen trošku rozproudil diskuzi…😉

kulhán

Boeing 737-800 max neexistuje. Asi si si toho popletl trochu víc chudáčku.