LOT_PRAGA_X-2021---WWW---III_728x90_new

Boeing propustí víc lidí, než původně ohlásil

Výroba 737 MAX v závodě Boeingu v Rentonu. Foto: BoeingVýroba 737 MAX v závodě Boeingu v Rentonu. Foto: Boeing

Americký výrobce letadel Boeing se už podruhé v letošním roce chystá kvůli dopadům šíření nového koronaviru nabídnout zaměstnancům odstupné za

Americký výrobce letadel Boeing se už podruhé v letošním roce chystá kvůli dopadům šíření nového koronaviru nabídnout zaměstnancům odstupné za dobrovolné ukončení pracovního poměru. Snížení počtu zaměstnanců tak bude výraznější než dříve ohlášených deset procent. Podle agentury Bloomberg to ve sdělení zaměstnancům oznámil šéf podniku Dave Calhoun.

„Snižování počtu zaměstnanců je bohužel tvrdým, ale nezbytným krokem, abychom se přizpůsobili nové realitě, udrželi likviditu a připravili se na návrat k růstu,“ uvedl Calhoun. Podrobnosti se zaměstnanci dozvědí příští týden.

Výrobce letadel v letošním roce tvrdě zasáhla koronavirová krize, která vedla k prudkému omezení letecké dopravy. Boeing na konci dubna oznámil, že hodlá zrušit asi deset procent pracovních míst, což se dotkne zhruba 16.000 zaměstnanců.

K rozsáhlému snižování počtu zaměstnanců se v důsledku koronavirové krize rozhodl přikročit rovněž evropský konkurent Airbus. Ten koncem června oznámil, že během jednoho roku zruší zhruba 15.000 pracovních míst, což odpovídá více než deseti procentům jeho celkové pracovní síly. Opatření se dotkne zejména Německa a Francie.

ČTK

Tagy boeing propouštění
16 komentářů