Boeing posílí výrobu 737 MAX, v Everettu bude mít čtvrtou linku

Výroba Boeingu 737 MAX 8. Foto: BoeingVýroba Boeingu 737 MAX 8. Foto: Boeing

Boeingu se v Everettu uvolnila velká část prostor přesunem produkce dreamlinerů a koncem 747.

Boeing vybuduje již čtvrtou výrobní linku na produkci letadel 737 MAX. Postaví ji v závodě v Everettu u Seattlu ve státě Washington. Část výrobních prostor se zde uvolnila poté, co Boeing přesunul produkci širokotrupých 787 do Jižní Karolíny. Zároveň prostory postupně opouští výroba letadel 747, která končí úplně.

Vyplývá to ze sdělení zaměstnancům, o kterém informovaly jako první Seattle Times. Dosud se letadla 737 MAX vyrábí na třech linkách v nedalekém Rentonu. Boeing od tohoto kroku očekává další navýšení výrobních kapacit svého aktuálně nejprodávanějšího modelu. Výroba na nové lince má začít v druhé polovině příštího roku. Lze očekávat, že Boeing výrobu 737 MAX v Everettu oznámí dnes i kvůli představení posledního Boeingu 747.

Boeing může rozšířením kapacit těžit z nedostatečné kapacity Airbusu na výrobu jeho A320neo. Výroba airbusů je na roky vyprodána. Řada zákazníků tak může ztratit trpělivost a obrátit se na Boeing, aby letadlo podobných parametrů měli dříve. Boeing už nedávno obnovil výrobu na třetí lince v Rentonu.

Boeing loni zaznamenal téměř 700 nových objednávek na 737 MAX, v zásobě jich má ještě asi 3600. Airbus je s modelem A320neo výrazně úspěšnější. Výroba 737 MAX aktuálně běží v tempu 31 letadel měsíčně, firma chce ale do roku 2026 zvýšit produkci na 50 letounů měsíčně.

Tagy boeing Boeing 737 MAX
7 komentářů