LOT_PRAGA_X-2021---WWW---III_728x90_new

BMI upraví časy odletů z Brna do Mnichova, zlepší se návaznost

Letiště Brno. Autor: Zdopravy.cz/Jan ŠiindelářLetiště Brno. Autor: Zdopravy.cz/Jan Šiindelář

Letecká společnost BMI Regional upraví od zimního letového řádu (29. října) časy odletů z Brna do Mnichova. Večerní spoj bude

Letecká společnost BMI Regional upraví od zimního letového řádu (29. října) časy odletů z Brna do Mnichova. Večerní spoj bude ve všední dny startovat už v 19:00, aby v Mnichově přistál ve 20:05. Přestupující cestující tak ještě stihnou večerní odletovou vlnu z Mnichova.

Dnes večerní lety startují v 21:45 a v bavorské metropoli jsou deset minut před jedenáctou. O změnu delší čas usilovalo město i kraj, které firmě na linku přispívají . „Nově oznámené dřívější časy přilákají velmi důležitý segment cestujících, kteří v Mnichově budou přesedat na návazné lety do svých konečných destinací a tím také stoupne vytíženost linky. Zvýší se počet destinací dosažitelných z Brna s jedním přestupem a především bude u většiny destinací doba cesty takzvaně od dveří ke dveřím i s přestupem v Mnichově kratší,“ vyjádřil se jihomoravský hejtman Bohumil Šimek (ANO). Podle brněnského primátora Petra Vokřála (ANO) je linka pro brněnské obchodníky lepší alternativou pro lety do Evropy než nevyzpytatelná cesta na letiště v Praze či Vídni.

Firma zajišťuje linku ve všední dny dvakrát denně, na popoledním odletu z Brna ve 12:30 se nic nemění. Letecké spojení mezi Brnem a Mnichovem zahájila BMI ve spolupráci s Lufthansou v listopadu 2015 s frekvencí jednou denně. Od letošního jara vypravuje společnost dva lety denně. Loni linku využilo kolem 12 tisíc cestujících, letos by tento počet měl být překonán koncem léta.

Nejde přitom o čistě komerční záležitost. Město i kraj linku dotují s tím, že jde o peníze na propagaci regionu. Podle dřívějších zpráv by měly letos oba subjekty poslat aerolinkám po 11,5 milionu. Z Brna se pravidelně létá ještě do Londýna a Eindhovenu.

Tagy BMI brno letiště Mnichov
Žádné komentáře