Letecké společnosti Letectví Zprávy

Bear Force One. JetBlue přelakovaly airbus do barev Boston Bruins

Airbus A320 společnosti JetBlue v barvách Boston Bruins. Foto. Boston Bruins
Airbus A320 společnosti JetBlue v barvách Boston Bruins. Foto. Boston Bruins

Nezvykle se do bojů o hokejový Stanley Cup zapojila americká letecká společnost JetBlue. Do flotily dnes slavnostně zařadila Airbus A320 v barvách finalisty Východní konference NHL Boston Bruins.

Klub, za který hrají například čeští útočníci David Krejčí a David Pastrňák, použil letadlo k cestě do Raleigh na třetí zápas finále Východní konference s Caroline, v které Boston aktuálně vede 2:0.

Třináct let starý stroj prošel přelakováním v závodě Airbusu v Mobile. Aerolinka ho s klubem přejmenovala na Bear Force One v narážce na americký prezidentský speciál i tradičního maskota bostonského klubu. Před slavnostním představením už absolvoval v novém laku několik komerčních letů.

Pro JetBlue jde o totální změnu image letadel, pro firmu je charakteristické modrobílá kombinace. Boston je v síti JetBlue klíčovou destinací, ze zdejšího letiště nabízí nejvíce letů ze všech dopravců. Nejde ale o první případ, kdy letadlo firma upravila do barev sportovních týmů, v minulosti takto připomínala například basketbalisty z Bostonu Celtics nebo klub amerického fotbalu New York Jets.

1 Komentář
nejnovější
nejstarší nejlépe hodnocené
Inline Feedbacks
View all comments
Tom

Super, stejnou kombinaci (klubových) barev používala Borussia Dortmund na letadle, kterým svého času létali na zápasy Ligy mistrů.

Partneři

Škoda transportation