AŽD Praha dokončila zabezpečení tratě v Bosně a Hercegovině

Dálkové řízení tratě Banja Luka - Doboj. Autor: AŽD PrahaDálkové řízení tratě Banja Luka - Doboj. Autor: AŽD Praha

Společnost AŽD Praha dokončila po třech letech jako hlavní dodavatel instalaci zabezpečovacího a sdělovacího zařízení na trati Banja Luka –

Společnost AŽD Praha dokončila po třech letech jako hlavní dodavatel instalaci zabezpečovacího a sdělovacího zařízení na trati Banja Luka – Doboj v Bosně a Hercegovině. Projekt v přepočtu za zhruba půl miliardy korun byl předán k užívání Železnici Republiky srbské.

„Společnost AŽD Praha zajišťovala projektování, výrobu, dodávku, instalaci, zkušební testy a uvedení do provozu plně elektronického staničního zabezpečovacího zařízení ESA 44-BH v šesti železničních stanicích a na trati o celkové délce 90 kilometrů. Součástí dodávky byl také systém dálkového řízení celé tratě DOZ-1,“ uvedl ředitel zahraničního obchodu a marketingu AŽD Praha Petr Žatecký.

Součástí zakázky byla také instalace jedenácti přejezdů, telekomunikačních zařízení včetně telefonních ústředen a mobilních GSM vozidlových jednotek a wifi ve stanicích.

AŽD v Bosně a Hercegovině zároveň pracuje na podobném projektu na trati Sarajevo – Bradina. „Rádi bychom využili našich nabytých zkušeností a ucházeli se o další nové zakázky v regionu,“ doplnil Žatecký.

Trať Banja Luka - Doboj. Autor: AŽD Praha

Trať Banja Luka – Doboj.
Autor: AŽD Praha

Tagy AŽD Praha Bosna a Hercegovina zabezpečení
6 komentářů