Informační technologie Infrastruktura Železnice Železniční průmysl

AŽD Praha dokončila modernizaci hlavního železničního uzlu v Černé Hoře

Montáž přestavníku, ilustrační foto. Autor: AŽD Praha
Montáž přestavníku, ilustrační foto. Autor: AŽD Praha

Společnost AŽD Praha nainstalovala a uvedla do provozu nové zabezpečovací zařízení v železniční stanici Podgorica, která je hlavním uzlem v Černé Hoře. Zakázka měla hodnotu 6,1 milionu eur (cca 156 milionů korun) a trvala 12 měsíců.

V rámci modernizace byla stanice vybavena elektronickým staničním zabezpečovacím zařízením ESA 44. Česká firma také zabezpečila 55 výhybek, nainstalovala tři přejezdová zabezpečovací zařízení a celý železniční uzel vybavila LED návěstidly. Stejná osadila nedávno i v Bělehradě.

„Úspěšnou realizací projektu jsme potvrdili náš úspěch v jihovýchodní Evropě, kde se nám podařilo získat několik zakázek ve třech zemích. Tím se nám otevírá cesta k novým zakázkám, například právě v Černé Hoře,“ uvedl šéf AŽD Zdeněk Chrdle. Naděje vkládá například do plánů místní železnice na modernizaci sedmi stanic na trati Bjelo Polje – Bar. Už mezi lety 2004 a 2010 AŽD zabezpečila trať Podgorica – Nikšič.

Vedle zabezpečení železniční stanice Podgorica společnost AŽD Praha dokončila i projekt na dodávku a instalaci ohřevu výměn do stanic Ostrog a Nikšić. Na projektu se podílela dceřiná společnost AŽD Praha Saobračajni sistemi d.o.o. Beograd.

nejnovější nejstarší nejlépe hodnocené
Upozornit na
VRT
Host
VRT

Ten druhý chlapec zleva. Nebo jinak, druhý zprava. Je to ten uprostřed u auta. To je Stojan Jakotyč a ten studuje s vyznamenáním.

Michal
Host
Michal

Dobrá práce 😉

PartneřiCSCARGO
RSD
czechtoll