Austrian má svůj první Airbus A320neo, rakouský dopravce získá celkem čtyři stroje

Letadla Austrian Airlines. Pramen: Austrian AirlinesLetadla Austrian Airlines. Pramen: Austrian Airlines

Všechny dodané letouny budou z objednávky Lufthansy. První let s cestujícími se má uskutečnit v polovině října.

Letecká společnost Austrian Airlines zařadila do své flotily vůbec první letoun typu Airbus A320neo. Stroj s registrací OE-LZN přeletěl do Vídně ze závodu evropského výrobce v Toulouse v úterý 13. září. Nejnovější přírůstek Austrianu před zařazením do provozu nyní ještě absolvuje krátký pobyt v hangárech Austrian Technik, kde ho čekají nezbytné úpravy kabiny a lakování do firemního zbarvení. Prvního letu s cestujícími by se nové letadlo rakouského dopravce mělo dočkat v polovině října.

Do jara příštího roku pak rakouský dopravce do své flotily začlení další tři A320neo. Dodávka druhého letounu se očekává v říjnu. Všechny stroje budou pocházet z objednávky mateřské Lufthansy, Austrian je nasadí na lety po Evropě. Podle Austrian Airlines je nový typ letadla důležitým krokem ke klimaticky šetrnějšímu letectví.

Nová letadla jsou podle dopravce úspornější, tišší, ekonomičtější a také zvyšují komfort cestování pro cestující na krátkých a středních trasách. 

Austrian Airlines nyní disponují celkem 62 letadly. Úzkotrupou část flotily pro krátké a střední tratě tvoří 30 Airbusů A320 včetně jednoho zmíněného Nea, šest delších A321 a 17 Embraerů ERJ-190. Sekci určenou dálkovým letům zastupují tři Boeingy 767 a šest větších 777. Dopravce se již dříve rozhodl postupně vyřadit z důvodu slabší poptávky i zbylé 767, v minulosti pak flotilu opustila letadla Fokker, A319 a Dash 8-Q400.

Tagy Airbus Airbus A320neo Austrian Austrian Airlines
1 komentář