ATL, PEK, DXB. V žebříčku největších letišť dotahuje Peking Atlantu

Boeing 777 Turkish Airlines na letišti v Atlantě. Foto: Hartsfield-Jackson Atlanta International AirportBoeing 777 Turkish Airlines na letišti v Atlantě. Foto: Hartsfield-Jackson Atlanta International Airport

Letiště Hartsfield-Jackson Atlanta International Airport uhájilo loni post nejrušnějšího letiště na světě i přes nepatrný pokles o 0,26 %. Jeho

Letiště Hartsfield-Jackson Atlanta International Airport uhájilo loni post nejrušnějšího letiště na světě i přes nepatrný pokles o 0,26 %. Jeho náskok na druhý Peking ale opět klesl. Titul nejvytíženějšího letiště v mezinárodní dopravě za loňský rok udržela Dubaj.

Vyplývá to z dat, která zatím zveřejnila největší letiště světa. Atlanta své vítězství oznámila už minulý týden, druhý Peking oznámil data  za loňský rok dnes. Atlanta je nejvytíženějším letištěm světa už dvacet let v řadě. Loni všemi terminály prošlo 103,9 milionu cestujících. Zatímco mezinárodní doprava na letišti v Georgii loni rostla o 4,86 %, vnitrostátních cestujících loni ubylo o 0,89 %.

Pořadí na prvních třech místech zůstalo loni třetím rokem stejné: za Atlantou je Peking, třetí je Dubaj. Tamější letiště uhájilo post jedničky podle počtu odbavených cestujících na mezinárodních letech, celkem jeho terminály prošlo 88,2 milionů lidí, o 5,5 % více než rok před tím.

Peking na druhém místě stále ztrácí na Atlantu přes osm milionů cestujících, jeho růst už přitom také zpomaluje: loni počty pasažérů stouply o 1,5 % na 95,8 milionů. V Pekingu staví nové letiště, které má být schopné odbavit až 100 milionů ročně, stávající má dál zůstat. Nové letiště má otevřít příští rok a má být největším na světě. Čína se má do pěti letech stát větším trhem pro leteckou dopravu než USA.

Tagy Atlanta dubaj Peking statistiky letišť 2017
Žádné komentáře