egoe-plus
Dopravci Železnice

Arriva začala prodávat jízdenky na rychlíky, jde i pod ceny integrovaných systémů. Nabízí i zbytečně dlouhé trasy

Motorák řady 845 společnosti Arriva. Pramen: Arriva
Motorák řady 845 společnosti Arriva. Pramen: Arriva

Společnost Arriva vlaky spustila internetový prodej jízdenek do rychlíků, které začne od 15. prosince provozovat namísto Českých drah. První srovnání cen ukazuje, že ve většině případů bude Arriva levnější než jízdné podle tarifu Pražské integrované dopravy i Českých drah. Jsou ale i případy, kdy je Arriva dražší na stejné relaci než dosud České dráhy.

Podle mluvčího Arrivy Martina Faráře by mělo být jízdné při nákupu přes internetové stránky Arrivy vždy mírně levnější než při nákupu přes pokladnu či ve vlaku. Detailní tarif hodlá dopravce představit v příštích dnech. Stejně tak chce v příštích dnech firma ukázat i tarif pro jízdu v závazku kraje.

Jsou to startovací ceny a nemáme zatím jak hodnotit poptávku a je tedy pravděpodobné, že ceny se budou v průběhu měnit. Nahoru i dolů,“ podotkl Farář.

Vlaky nebudou povinně místenkové, v každé soupravě Arriva nabízí v rezervačním systému 101 míst, 19 sedaček bude vyblokovaných pro ty, co nastoupí bez místenky.

Rezervačnímu systému Arrivy se nevyhnuly některé nesmyslné spoje. Firma nabízí například spojení Kolína a Prahy přes Mladou Boleslav s dobou jízdy téměř tři hodiny.

Arriva má tříletý kontrakt s ministerstvem dopravy na provoz rychlíků z Prahy do Rakovníka, z Prahy do Českých Budějovic přes Příbram, z Prahy do Tanvaldu a z Kolína do Nového Boru, vlaky dál budou pokračovat v objednávce Libereckého a Ústeckého kraje až do Rumburku a Šluknova.

Celkem na tyto linky předpokládá nasazení 27 motorových jednotek řady 845. Jednotky budou mít 110 míst k sezení v případě jednotky s větší toaletou pro vozíčkáře, 122 míst v jednotce s normální toaletou. Arriva počítá s tím, že na každém spoji nasadí jednotku s toaletou pro vozíčkáře, ostatní budou posilové. Zejména ve špičce počítá se spojením až čtyř jednotek, vzniknou tak vlaky s kapacitou přes 400 míst.

Příklady cen

Arriva / Integrovaný dopravní systém – platí většinou pak i v MHD / ČD (vázaná jízdenka v e-shopu)
Praha (Bubny) – Kladno 35 /54 / 52
Praha – České Budějovice (přes Příbram) 160 / nelze/ 184
Praha – Příbram 65 / 84 / 75
Kolín – Nymburk 32 / 24 / 43
Kolín – Šluknov 170 / nelze/ 197
Mladá Boleslav – Česká Lípa 50 / nelze / 86
Praha – Tanvald 125 / nelze / 150
Praha – Mladá Boleslav 60 / 84 / 69
Praha – Šluknov 170 / nelze / 153

 

Jízdní řády

Praha – Tanvald: úsek Praha – Turnov  , úsek Turnov – Železný Brod  a Železný Brod – Tanvald
Kolín – Nový Bor – jízdní řád rozdělen do několika tabulek: Kolín – Nymburk, Nymburk – Mladá Boleslav, Mladá Boleslav – Jedlová – Rumburk  a Rumburk – Šluknov 
Praha – Rakovník 
Praha- Písek – České Budějovice

136 Komentáře
nejnovější
nejstarší nejlépe hodnocené
Inline Feedbacks
View all comments
Mark

Uvidíme, zda budou mít čím vyjet, zatím mají 8 jednotek 845

Jiří Kocurek

Praha − Kladno v 845? No hurá, konečně něco aspoň trochu normálního. 810 a její klony jsou fakt ostuda na spojení 60tisícového města s Prahou. Regionovu pochopím někde na dědině, na trati z okresního města, kde by to autobusem bylo krkolomné. Moc takových tratí není.

Leinad

810 je tramvaj.
Na S65 mi nevadí, na ostatních linky nepatří.

Martin

Tak tedy nevím, koukám, že Arriva neumí na jednu trasu vydat jednu jízdenku 🙁 Za mě tedy mínus. Prostě autobusáci.
Jízdné Kolín-Turnov se skládá z jízdného Kolín-MB + jízdné MB-Turnov.

Josef Petrák

To je vizuální reprezentace. Interně se to počítá jako relační jízdné Kolín-Turnov. 🙂

Martin

Interně se to počítá jako součet jízdného
Jízdenka Kolín – MB – 64Kč
Jízdenka MB – Turnov – 40Kč
A jízdenka Kolín – Turnov je kupodivu 104Kč.

Josef Petrák

😀 Půjdu se zeptat vývojáře, jestli se od oběda něco v kódu rezerváku neměnilo. Pokud ne, tak nemáš pravdu.

Martin

Turnov – MB 40Kč, MB – ČL 50Kč, přitom Turnov – Česká Lípa 90Kč
ČL – MB 50Kč, MB – PHA hl.n. 60Kč , Pha hl.n. – Písek 100Kč, přitom ČL – Písek 210Kč

PetrB

České Budějovice – Písek
Arriva: 50 Kč
České dráhy:
81 Kč Flexi základní
69 Kč Flexi vázaná

Jiří

Nezapomeňte, že u ČD taky má vlakový personál více než u Arrivy = z něčeho se to musí zaplatit. Vy jako zákazník třeba vidíte jen cenu. Ale ta nízká cena je dána taky menšími náklady. A ty rozhodně Arriva menší má.

Jakub

Možná je má nižší, protože s nimi efektivně pracuje. Cestující sice pojede ve staré jednotce s omezenějším vlakovým personálem, zato v příjemném interiéru, bude si moci nabídnout vodu z barelu zdarma, připojit se na Wifi a nabít si notebook.

Ferenc Futurista

Vůbec nevím, co na tohle moudro říci.

David

Ferenc Futurista: Nic. Jiří prostě vnímá železniční dopravu ne jako službu cestujícím, ale jako poskytovatele sociálních jistot svým zaměstancům.

BoH

Tak ono souvisí všechno se vším. Ono v podstatě odpovídá „nespokojený zaměstnanec = nespokojený zákazník“ (samozřejmě neříkám, že platí opačné, tedy „spokojený zaměstnanec = spokojený zákazník“). Pokud opomíjíme jednu z těchto skupin, vždy se firma vystavuje velkému riziku 🙂

Petr

Já teda nevím, ale u ČD je zřejmě spokojený málokdo, když pořád vyhrožují odbory stávkou. A každý s kým mluvím ze zaměstnanců ČD, říká, že by se na to nejraději vybodnul. Takže spokojený zaměstnanec, to snad ani neexistuje. :-)))

Filemon44

Máte recht.Za to ve všech ostatních firmách naší republiky je to přesně naopak.Pracovníci se v neděli odpoledne už nemohou dočkat pondělí,protože víkend nebo turnusové volno,to je přece proflákaný čas,který je možné věnovat zaměstnavateli.Pokud někdo dostane mimořádnou odměnu,samozřejmě jí odmítně a věnuje na rozvoj firmy nebo humanitární účely.Pokud je mu vytknuta závada v práci,kritiku samozřejmě okamžitě přijme a případný finanční postih si ještě sám iniciativně navýší.Vůbev ho nezajímá osobní prospěch nebo částka na výplatní pásce,prostě vše jen pro firmu.Při kolektivním vyjednávání vůbec nepřicházejí na přetřes mzdové požadavky nebo zkrácení pracovní doby,naopak pracovnící sami navrhují pracovní soboty,v případě turnusu vložené směny,nejlépe bez… Číst vice »

Tronda

No tak má Arriva menší náklady, takže je efektivnější než modrý státní moloch a konečně cena je to, co cestujícího při přepravě z bodu A do bodu B zajímá, pak si připlatí maximálně za služby navíc, které ale v ceně dražšího jízdného ČD na této relaci žádné nenabízí. Platové podmínky personálu opravdu zákazníka nezajímají nikde na světě.

nowas

Tak Arriva je červený státní moloch.

Vít Jůza

Jestli rozdíl spíš nedělá jiný aparát včetně dozorčí a řídící rad …

Pepa

Už jen pro to, že nemusí živit celé Nábřeží a zlaté padáky…

Tvarda

Uhodil hlavu na hřebíček =)

Leinad

Jestli těch pár drobných pro fíry (kterých je nedostatek a můžou se na Arrivu vyprdnout) není zanedbatelých proti zlatému padáku.

Dalibor

co brání ČD mít menší náklady?

Leinad

ČD jsou sice skoro akciovka, ale zároveň na ně platí některé zákony jako na státní instituce (výběrka, registry smluv).
Neříkám že s tím nejde být v plusu(ČEZ to dokáže).

Tomáš

Ale když jedou 2 lidé, je to o něčem jiném, schválně si to zadejte 🙂

nowas

Traťové jízdenky budou?

Arriva (not official)

Samozřejmě že budou

Leinad

K čemu to?
Modrogumí Beroun-Praha(bez MHD) není o moc levnější než tramvajenka s pásmy PID.

stanislav

Pro zvažování výhodnosti ceny je dobré si uvědomit, že jizdenky IDS mají kratší platnost (někdy jen hodinu) než jízdenky dle železničního tarifu dopravce.

Jan Tichavský

Nastudujte si tarif PID https://pid.cz/primestske-cestovani/ Hodinová platnost je jen na tři pásma což je prakticky velmi krátká vzdálenost.

David

Přesto lze takhle krásně levně cestovat na poměrně velkou vzdálenost, např. z Kolína do Mladé Boleslavi (3 pásma, 48 minut, 56 km, 24 Kč)

Dáda

Je holt zapotřebí používat MOZEK a koupit si VHODNOU jízdenku. Je jich docela pestrá nabídka a každej si vybere.

Jiří Kocurek

Jenže to dá práci… 😛

Leinad

Jo, ale to se týká PID busů, že mají mimošpičkové jízdní doby kratší než špičkové a vychází situace kdy stejná dvoupásmová cesta mimo špičku trvá 14 minut (12 Kč) a ve špičce 16 minut (18 Kč).
12 Kč lístek stejně ve vlaku neplatí, delší cesty jedu rychlíkem.

BoH

Stejně jako v případě ČD nechápu, co je zvláštní, že Arriva nabízí spojení Praha – Kolín. Prostě tuto trasu takto nějak obslouží (i když pro zákazníka to není zrovna výhodné), tak to nabídne. Je to stejné, jako třeba u Regiojetu, který nabízí spojení České Budějovice – Brno s jízdní dobou přes 6 hodin. Pojede s tím někdo? No nejspíše ne, ale má tu možnost si to koupit. Na tom, že jakýkoliv podnik nabízí své maximum (i když konkurence nabízí mnohem příznivější nabídky), nevidím žádný problém. Zákazník holt musí přemýšlet, než něco koupí. Toto není šmejdská praktika, že by někdo někoho… Číst vice »

Filemon44

Přiznám se,že přesně toto mě také napadlo.Arriva prostě obsluhuje Prahu i Kolín,takže to nabídne logicky spojení těchto měst.Jestli by takto někdo jel,je už jeho věc.A zcela konkrétně u toho Kolína-systém určitě nabídne spojení z Kolína i do Rakovníka,Písku či Českých Budějovic,ale všechna začnou tím „nelogickým“ začátkem přes Nymburk a MB.Ale snad nikdo,kdo aspoň trošku cestuje a zná zeměpis si kvůli tomu nebude myslet,že jediná trať z Kolína do Prahy vede právě tudy.

Leinad

Tady je otázkou, zda je to skutečně chtěný tržní tah.
Naprogramuju e-shop, který umí prodávat jízdenky i na spojení s přestupy. Mám nějaký jízdní řád, existuje situace kdy má smysl RegioJetem jet Budějovice-(MHD Praha)-Liberec nebo Karlovy Vary -(Praha)-Ostrava.
Když si s tím šotouš nebo hacker bude hrát, dostane z toho Budějovice-Brno, protože obecný algoritmus to spojí. Cena bude součet těch jízdenek protože nikdo nezadal že by měla být jiná.

Vít Jůza

Srovnávat s vázanými jízdenkami ČD je problematické … mně teď např. Praha – Tanvald nabízejí za 109, 115 a 119 Kč (do 14.12., potom jen ceny daleko přes těch 150) … tím netvrdím, že panu Sůrovi nenabízely za 150, ale že srovnávat s naprosto tajnými a nevypočitatelnými slevami je problematické.

Vít Jůza

Úžasné, aktuálně mají na úterý ceny 109, 115, 119 a 129, když nepočítám noční spojení přes Liberec a spoje přes Chlumec nebo Pardubice. A zajímavost, že na všechna taková normální spojení přes Všetaty nebo Nymburk a Mladou Boleslav, která to našlo, což nebývá pravidlem … jestli nezmerčili, že jsou zrovna předmětem sledování …

Spravedlnost

Pražáci a jini lide s predplacenou Prahou jsou podle autora clanku takova mensina, ze se tahle varianta, ve ktere je napr. Praha-Pribram za 54, tj. levnejsi nez Arriva, autorovi do porovnani nehodila? 🙂

A levnejsi, v teto dle autora minimalne vyuzivane kombinaci, ktera proto nestoji za zminku, jsou i dalsi relace. Ale to uz by pak nadpis nebyl spravne uderny a ve prospech Arrivy, ze? 🙂

Georg

tak ano, jizdne ids zustane zrejme stejne… a clanek je pomerne velkorysy ze pouziva vazane jizdenky, bez skrabky je vyhlidkova jizda ze smichova do pribrami za 113…

Leinad

S těmi předplacenkami je dobré si hlídat, že tarif PID-tarif dopravce lze navázat jen tam kde vlak zastavuje.
Tedy když jedu Praha Hlavní-Beroun Os, můžu do Radotína na PID a pak na TR10. Když jedu rychlíkem, můžu TR10-PID navázat akorát na Smíchově (Samozřejmě řešení je koupit si lístek PID, hranice pásem je pořád stejná.)

David

Kolín – Ml. Boleslav: PID 24 Kč. To nemá chybu! 👍

Vít Jůza

Podobná cenová úroveň na vzdálenost jako nejlevnější jízdenky např. Praha – Ostrava nebo Praha – Brno … tedy hezké, ale zase ne nějak neslýchaně levné. A kam se to hrabe na různé síťové jízdenky při jejich dobrém využití … . Ale jistě, poznatek, že v některých relacích bokem ku Praze je PID poměrně výhodný, je správný. Ale pozor, nutno u jednotlivých spojení hlídat časový limit, a na případné další přestupy už třeba nestačí vůbec, někdy nutno volit cenu jízdenky podle doby cestování.

Josef J.

Nejhorší je to s dvoupásmovou jízdenkou PID za 18 Kč. Platí 30 minut, držitel předplatného pro Prahu s její pomocí nedojede ani do některých míst necelých 8 km od hranice Prahy (stírá se teoretická výhoda IDS, že netrestá výší jízdného, když někem jede autobus oklikou a se závleky). Příklad: Mořina, Mořinka.

David

Pokud použiju aplikaci LÍTAČKA, tak ta hlídá jak pásma, tak i časovou platnost. Prostě pohodička. A ještě ví, že mám předplaceno P+B+0 a automaticky mi výjezd/dojezd do Prahy odečte. Za mě absolutně top aplikace.

djst

Přesně do chvíle, než se spoj někde zpozdí a vám tak nebude jízdenka pro zbytek cesty časově stačit… což tedy není chyba aplikace, ale celého systému.

Vašek M.

To je sodoma gomora. Naprostá likvidace síťovosti dráhy.

Tronda

Přesně tak a každý kdo chce jet vlakem má mít povinnost odevzdat matce dráze svoji fotku a koupit si In Kartu, bez toho okamžitě a bez milosti vyhodit z vlaku.

Hodně štěstí

A kupodivu jsem ve vyhledávači spojení u Arrivy, které je závazku veřejné správy jsem nenašel spojení na 18. prosince Turnov – Volary. Prostě Arriva má stejné praktiky jako ČD. 🙂 Jak je to možné? 🙂

Hodně štěstí

Tak jsem si ten shop nějak zkoušel, ale nikde se mi nepodařilo koupit přepravné za psa a dovozné za kolo.

Marťas

V tom případě bude muset váš pes jezdit na výlety autobusem a kolo si půjčit až na místě.

Jiří Šrámek

Pes pojede na tom kole podél trati.

Mašinka

Sežrat a to druhé zahodit :)))))

Kajman

Nevím, jestli se ten zahozený pes nevrátí. A sežrat kolo – no, jestli ty dráty nebudou škrábat v krku… :-))

David

Tak to teda hodně štěstí.

JarynJarin

No to jsem zvědav, jak to bude fungovat v praxi. Pár nemístenkových míst…

Georg

presednete si.

JarynJarin

My režijkáři pojedeme radši z Prahy do Liberce přes Ostravu

Arimatejsky

Jestli máte FIP tak jeďte radši přes Německo a Polsko.

David

Úplně stejně jako třeba u linky Ex1 nebo Ex2 Českých drah.

Romanero

No je to nějaký divný. Těch míst bez rezervace je tam jen 17. A nejde získat reálné řazení. Nechce se mi věřit, že rychlíky na R21, které dnes vozí hydra + zpravidla 2-3 vozy bude nově zajišťovat 1 jednotka o kapacitě sotva 120 míst..

Josef Petrák

Je to základní kapacita linky. Podobně to mají na Praha – Nitra. Podle poptávky přidávají další jednotky.

David

Sedadla Arrivy jsou super pohodlná, takže obsazení na 100% nepřináší cestujícím žádné nepohodlí. To se o 854 + Bflmpsvz říct nedá. Takže klid. Wir schaffen das.

Dominik

Zlatá 854 s řidičákem, nevím, co proti těm sedadlům máte, i na delší cestování jsou pohodlná i při plné kapacitě.

David

Milovníci 854 na delší cestování si ji užijou jinde. Já jsem rád za Arrivu a jejich sedačky Borcad.

Dominik

To jsou obecné řeči, rád se od Vás dozvím, v čem jsou sedačky, podle Vás, v 854 horší, jak Boarcad, který teda (pro mě) nejsou ničím extra.

Jiří Kocurek

Když se zcela ignoruje informace, že vlaky budou spojovány do souprav až 4 jednotek.

-TR-

Jste trapný. Čím víc bude vaše názorová skupina urážet voliče ANO, SPD, KSČM a Trikolóry, tím víc se zatvrdí ve svých postojích a preferencích a tím větší budou mít tyto strany podporu.

Příznivci opozičních stran neustále přesvědčují jen přesvědčené, a lidmi s jiným názorem pohrdají. Na to právě dojedou ve volbách. A těžce.

Gremli

Mám jeden dotaz na redakci… Proč se píše o ČD a jejich nabídce v jejich eshopu na trase Praha – Liberec hanlivý článek https://zdopravy.cz/praha-liberec-pres-pardubice-a-trikrat-draz-ceske-drahy-vymazaly-ve-vyhledavaci-dotovanou-konkurenci-38012/ a Arriva tu má veskrze pozitivní PR článek jak je levná a skvělá, když dělá úplně totéž. Stačí totiž třeba zadat v eshopu Arrivy spojení Kolín – Praha… Zde konkrétní příklad: 17. prosinec 2019 17:45 Kolín R22 / R 1196 ARRIVA vlaky s.r.o. 18:33 19:23 Mladá Boleslav hl.n. R21 / R 1155 ARRIVA vlaky s.r.o. 20:39 Praha hl.n. bez slevy 124 Kč, jízdní doba 2h 54 min Pro srovnání eshop ČD: 17.12.2019 17:37 Kolín EC 276… Číst vice »

-TR-

Nikdo nebude hledat na e-shopu Arrivy spojení Kolín – Praha. Arriva totiž není a nebude největším dopravcem v ČR.

Modří ultras doposud nedokážou pochopit, že ČD by mohly na svém majoritním postavení vydělat. Jímá mě hrůza, když si představím, že takoví lidé zastávají rozhodující funkce.

Gremli

Zcela logicky každý dopravce nabízí svoje služby… Ale proč je to u jednoho špatně a u jiného ne?

Manitou

Protože určitá skupina nedovede rozdejchat „kolos“.
Jako před 30 lety. Když se na hovno dala stuha s nápisem „Made in USA“, cvrkala obdobná skupina do textilu.

-TR-

Ono je to špatně všude. Nejlepší by bylo, kdyby existoval jeden univerzální prodejní software – snad se tak stane se zavedením SJT.

Je však ale také potřeba, aby o možnostech snadného nákupu jízdenek věděli nejen místní obyvatelé, ale i zahraniční turisté. Ti se v současné době obrací na ČD, neznajíce české reálie. Snad až se něco takového zavede, přijde Janek Rubeš s Honest Guide a zpropaguje to…

Gremli

Špatně je zejména jediná věc. A to nespuštění jednotného tarifu zároveň s rozporcováním železniční sítě pro několik dopravců. A pak případné smlouvy s dopravci o tom, co musí/nemusí nabídnout ve svých vyhledávačích…

Ale když tu máme sice dotovanou základní dopravní obslužnost, která však v sobě skrývá konkurenční prostředí, tak se nedá očekávat, že by někdo jen tak dobrovolně nabízel (nejlépe zdarma) služby někoho jiného…to by se nechoval jako řádný hospodář (což třeba ČD jakožto státní podnik musí).

-TR-

Jiní dopravci by neměli problém zaplatit ČD za uvedení svých vlaků v aplikaci Můj vlak nebo donedávna v KJŘ. Zdroje pro svá tvrzení mám, ale nemohu je prozradit.

Zlínka

Vašim zdrojům se moc věřit nedá.

Martin

Zlínka: Na Váš komentář si dovolím použít slova z jedné hry „od“ Járy Cimrmana: „Človíčku, človíčku!“.

Míra

Všechna spojení najde např. IDOS a web SŽDC. Dopravci nabídnou jen spoje, na které platí jimi prodávané jízdenky.

Dominik

Zdroje mám, ale nemohu prozradit, že by proto, že se jedná o JPP?

Miloslav

proč by na to ČD mělo přistoupit? Jednotný tarif měl být dávno zavedený, stejně jako rozúčtování tržeb mezi dopravci. To je věc MD. A tam si v pohodičce nedělají nic a ještě se bijí v prsa, jak se krásně liberalizuje trh. Doplácí na to cestující totálním chaosem a všichni zde diskutující místo aby dělali něco pro sebe / vydělávali, odpočívali / tak řeší jimi neřešitelné.

Manitou

Máte pravdu. Je tu ovšem jedno velké ALE.
Turisté cestující na trase Praha – Brno – Vídeň (Bratislava, Budapešť) nebo opačným směrem má k vlakům ČD připojné vlaky, které ostatní dopravce nemají.
Když vystoupíte třeba ve Vídni, na vedlejší koleji stojí spoj směr Salzburg, Innsbruck nebo až do Zurichu.
V případě zpoždění je jich další jízda řešena státními dopravcem, který má možnosti, jenž soukromnik nemá.

Jan Mahdal

Domluví-li si objednatel (MD, kraje) přípoje (vlak či bus), tak je má. Ať jede ČD, OeBB, Arriva nebo třeba Železnice Srbije. Proč hledáte problémy kde nejsou a házíte to na dopravce (modré, žluté nebo klidně fialové)?

Manitou

Máte milné informace.
Jednají mezi sebou jednotlivé firmy. Tudíž OeBB s ČD. V tomto případě.

Jan Mahdal

Mé informace jsou naprosto v pořádku, ale vy tu motáte spoje provozované na komerční riziko, navíc poměrně speciálního pro OeBB a spoje základní dopravní obslužnosti o kterých je článek. Zde případné problémy řeší dispečer objednavatele.

Manitou

Skutečně?
V případě zpoždění spoje Regiojet mu dispečer zajistí přípoj, který neexistuje? Co je to za blábol?
Kdysi s RGJ jednalo DB o lince do Německa a když Němci zjistili realitu, raději se vrátili k ČD.

David

Však RGJ vyrazí do Německa i bez DB pokud bude chtít.

Maršál

* mylné

David

O zahraniční turisty bych si starost nedělal. Většina přijede přímými spoji sem a zase zpět a šotouši, ti si ve své komunitě vždycky dokážou vzájemně poradit. No a pak ještě spojení Praha – Český Krumlov a tam se nic nemění.

nowas

Co si tady ministerstvo dopravy a kraje nadrobili, to za ně ČD ani jiný dopravce uklízet asi nebude.

czhunter

Ne, zahraniční turisté zcele jednoznačně obrací na Google (případně Rome2Rio apod.), rozhodně ne na ČD.

Josef Petrák

Seat61 monitoruje nabídky cd.cz celkem pravidelně.

David

…a interpretuje překvapivě objektivně.

Zlínka

Protože to jsou autorem nenáviděné ČD. Je třeba zase kopnout.

Ten co občas skutečně vlakem jezdí

Jako že kvůli jednomu roku (do nástupu SJT) zaměstnaj bandu programátorů a testerů aby vyvíjeli adaptéry pro komunikaci s ostatními dopravci? To neni levná sranda, taky bych tu bandu radši nechal ať jsou ČD pořádně a bezchybnatě připravený na SJT. A to samý platí pro libovolnýho jinýho dopravce.

Zlínka

Aha, tak to jste opravdu inteligent, jak omluvit blábol článku o ČD. 🤣🤣🤣🤣🤣🤣🤣

David

-TR-: Však ČD nový trend pochopily a pomalu se stahují z českého trhu. Naopak hodlají posilovat v zahraničí. Jak se jim to bude dařit můžeme všichni sledovat. Mimochodem, všimněte si, že z Berlína k nám už dlouho nejezdí žádná souprava DB, z Varšavy žádná souprava PKP (až na výjimky – noční spoj), z Budapešti pouze jedna MÁV-START a z Vídně je poměr Vindobon 2:1 taky ve prospěch ČD.

Valdav

Soupravy PKP-IC jezdí na všech spojích EC 100 – 105 přes naše území v úseku Bohumín – Břeclav.

David

A že by to byla nějaká výhra…

Roman Svačina

Ve vlaku bude vyblokováno 19 sedaček pro cestující bez místenky… A co zbytek? Můžu si sednout bez místenky na zbylé (volné) sedačky?

David

Chlape, co je to za dotaz? Tohle není pendolino 🙂

Tvarda

Ne, budete sedět na představku, když zbyde místo, tak na sedačce, jinak na schodech.

Štěpán

4 spojené jednotky by byla krásná věc, ale bude na to mít Arriva dost jednotek? O víkendu na R21 i R22 by se 4 jednotky skutečně hodily.

libcha

Mě by spíš zajímalo, jestli 4 jednotky budou řídit jedním strojvedoucím. Technicky to asi jde, ale moc se to nepovolovalo:

Als Obergrenze für Fahrzeuge im Fahrgastbetrieb sind dabei drei Triebzüge festgeschrieben, ohne Fahrgastbetrieb dürfen bis zu vier aktive Fahrzeuge gesteuert werden. Zeitweise gab es unter besonderen Anforderungen zudem regionale Zulassungen für Vierfachtraktionen im Fahrgastbetrieb.

adamgolias

Max tři, čtvrtá bude muset mít svého fíru. Jde o technicke možnosti strojů 845

Petr

Příbram – Beroun 50/32/66.

-TR-

Ceny Arrivy mi přijdou logické. Tarif PID je výhodný, když cestující přestupuje na MHD, ale pokud tomu tak není (přestupuje např. na vlak ČD), tak placení za 4 pražská pásma (2x P, 0, B) jízdenku dost prodražuje.

Lumír

Tak dívám na jízdní řády ARRIVA vlaky, a když zde kliknu na trať Železný Brod – Tanvald, tak mi Arriva nabídne trasu Pardubice – Liberec. Z toho pro mne plyne jediné – BORDEL, BORDEL, neznalý, nekvalifikovaný personál včetně vedení spolku ARRIVA -a to včetně majitele a ředitele, mají-li vůbec nějakého, NIKDO z nich, ALE NIKDO NEMÁ TADY PONĚTÍ KDE VŮBEC TRASA 035 leží a to včetně nácestných stanic. Čili jednoduše řečeno BORDEL, BORDEL, BORDEL s „krabicemi od bot na kolečkách“ – vlaky řady 845. Železniční zeměpis, ale nejen to, dokonce všeobecný fyzický zeměpis České republiky a možná, asi ano i… Číst vice »

Martin

Lumír: Tak dívám na ZDOPRAVY, a když zde kliknu článek o tarifu Arrivy, tak mi web nabídne diskuzi. Z něho po mě plyne, že jediné – jste …, …, neznalý, nekvalifikovaný.

Pokud se skutečně toto stalo, je to samozřejmě chyba, na úrovni špatného linku v programu (vysvětluji zcela zjednodušeně). Chyba to je, bez diskuze! Ale je veliké umění a musíte být neskutečný literární génius a dušení gigant, když z takové, domnívám se programátorské, chyby dokážete vyplodit komentář, kde namíchate zaměstnance firmy, vedení, 845 i nacpat ještě VELKÉ PÍSMO!

Kupte si boty a dejte vědět kde Vám šlape!😉

Vít Jůza

Dávat přednost pěší cestě je v našem krásném kraji vždy lepší, z Železného Brodu do Tanvaldu zvlášť, i když od Plavů je to už zástavbou.

Robert

A vyhledává to i vlaky ČD?

Josef Petrák

Ne. Ostatně data o vlacích ČD jsou k dispozici teprve od 27.11., tak ani nebyla šance je tam nahrát.

Lumír

Bohužel pane Petrák, vaše odpověď je zcela zavádějící a zcestná poškozující České dráhy. České dráhy mají na Internetu celý kompletní jízdní řád 2020 vč. spolku Arriva ke stažení i volnému náhledu již asi čtrnáct dní od 5. listopadu 2019. V 15:35 jej mám již kompletně stažený do mého PC. Takže když nic nevíte, tak se nezviditelňujte a nešiřte nepravdivé a klamavé zprávy po síti.

michal

No on to ručně nikdo přepisovat nebude, že.

Juraj

To je sice hezké, ale ve strojově čitelné podobě jsou data opravdu dostupná až od 27.11., a to přesto, že monopolní zpracovatel je očividně má už od konce října.

David

Ale no tak… Nač ty emoce? Ty si schovejte na 24.prosince.

Roman Svačina

Pane Petrák. Nový GVD ČD je k dispozici už asi od cca 6. listopadu v appce Můj vlak. Takže vedle jak ta jedle

Josef Petrák

Spolecnost Chaps ze skupiny Ceske drahy je poverena Ministerstvem dopravy provozovanim Celostatniho informacniho systemu o Jizdnich radech, kde se tyto data dle zakona maji umistot v puvodni strojove citelne podobe bez zbytecneho odkladu.

Kdyz se na ten FTP server podivate, uvidize u souboru GVD2020.zip casovy otisk 27.11.2019 9:30

Juraj

Jenže reálně jsou data veřejně dostupná až od 27. ČD holt vlastní firmu, která na data má státem posvěcený monopol, a ta s uveřejněním nikterak nespěchá.

qwasar

Tak úplně polopaticky: ČD mají k dispozici JŘ Arrivy (a všech ostatních dopravců) minimálně od 6.11. Arriva (a všichni ostatní) mají k dispozici JŘ vlaků ČD od 27.11.

Robert

Nic jsi nepochopil, Ivane…

Richard Korner

Trasu Praha – České Budějovice (přes Příbram) jsem jel do Čičenic s ČD před pár lety za více jak 300 Kč …Nebudu lhát, že cena mě jízdenky u pokladny docela zaskočila. Je fajn, že cena pro občasné cestující přesoutěžením slezla dolů.

Jan Tichavský

Pokud chcete nejlevnější jízdenku tak nekupujte na pokladně ale online.

David

Praha – Číčenice via Příbram za 300+ Kč ve 2. třídě je nesmysl. Dneska stojí Flexi beze slevy 230 Kč, před pár lety to bylo ještě o pár korun míň. 300 Kč by vycházelo spíš na 1. třídu, ale tou jste (předpokládám) nejel. Pro úplnost dodávám, že je to 157 km z hlavního v Praze.

Míra

Další možnost je, že to bylo s pokutou za jízdu načerno.

Jiří Kocurek

… že cena mě jízdenky u pokladny …
Jasně, kupuje si lístek u pokladny a dostane pokudu za jízdu na černo. Nejste vy inkvizitor?

Paja

Jenže dřív Flexi nebylo a když člověk neměl In kartu tak se na neakčních relacích dost prohnul. I když 300 mi přijde trochu nadnesené.

David

Flexi není nic jiného než komerční název obyčejného jízdného. Kdo má starší ceníky ČD, může se podívat, kolik se platilo za 157 km. 300+ Kč to nebylo ani omylem. Snad jedině v Pendolinu s místenkou za 100 Kč, to ale není tento případ.

Petr

Kačici třeba vyhledávač nezná

Petr

Já taky ne

Josef Petrák

Není, je to chyba – v datech byla jako AHr. Opraví se během zítřka.

Josef Petrák

Opraveno. Kačice se už hledá.