egoe-plus
Autobusy Doprava ve městě

Arriva shání téměř sto nových autobusů za více než půl miliardy korun

Nové autobusy Arrivy pro Přerov. Autor: Arriva Morava
Nové autobusy Arrivy pro Přerov. Autor: Arriva Morava


Největší tuzemský autobusový dopravce Arriva vypsal tři velké zakázky na dodání celkem 91 autobusů v celkové hodnotě 617 milionů korun.  Nejvíce nových vozů pořídí Arriva Střední Čechy. Jde o jednu z největších autobusových zakázek na českém trhu vypsaných letos. 

Vyplývá to z informací ve věstníku veřejných zakázek, kde firmy patřící pod Arrivu vypsaly nové soutěže. „Autobusy budou dieselové splňující normu Euro 6, mají požadavek na USB dobíječe pro cestující, wifi připojení v interiéru autobusu, pro řidiče například malou ledničku. Budou plně klimatizované,“ řekl mluvčí Arrivy Roman Herden.

Arriva Střední Čechy poptává celkem 15 meziměstských autobusů středněpodlažních o délce 14 až 16 metrů se třemi nápravami, 15 meziměstských autobusů low entry o délce 14 až 16 metrů, 24 meziměstských dvanáctimetrových autobusů low entry se dvěma dveřmi a dvěma nápravami a deset nízkopodlažních městských autobusů se třemi nápravami. Hodnota zakázky je 388 milionů korun.

Arriva City v soutěži za 187,5 milionů korun poptává 25 nízkopodlažních kloubových autobusů, plně nízkopodlažních. Firma už nedávno podepsala smlouvu na pět nových vozů Iveco Crossway Low Entry 12, které přijdou v prosinci a lednu.

Sedm nízkopodlažních kloubových autobusů pak poptává ČSAD MHD Kladno. „Kladenské autobusy budou nasazeny na příměstské nebo meziměstské linky PID řady 3xx, konkrétní nasazení bude podle vývoje a pokračování integrace dalších oblastí Středočeského kraje a v závislosti na vytížení jednotlivých linek, zejména kde už i v současné době je kapacita 12m autobusů vyčerpaná,“ dodal Herden. Zakázka má odhadovanou hodnotu 52 milionů korun.

Všechny nové autobusy pro provoz v rámci PID a Středočeského kraje už budou vybaveny standardy objednatelů, bude v nich například možné platit kartou.

5 Komentáře
nejnovější
nejstarší nejlépe hodnocené
Inline Feedbacks
View all comments
Rtep

To tedy nevím, k čemu bude mít Arriva tolik autobusů. Pokud navštívíte jejich web, tak zjistíte, že od 9.12. bude zřejmě zrušeno mnoho dálkových linek.
Druhou možností je, že se na začátku prosince ještě nikdo z Arrivy nenamáhal zabývat se jízdními řády.

Karel Netman (NetmanCZ)

Dobrý den, neměl by odkaz „…187,5 milonů korun“ odkazovat spíše na https://www.vhodne-uverejneni.cz/zakazka/nakup-autobusu-pro-arriva-city-2018-ii než-li na stejný odkaz (jako je ten následující) o zakázce ČSAD MHD Kladno?

petr.r

už se těším na článek o přebírání s fotoseriálem. Tuším, že něco bude solaris, man a mercedes. Budou mět stejný barvy sedadla jak bylo psaný na ten pid?

PeS

Ještě by měli poptat řidiče 😀