Autobusy Dopravci Železnice

Arriva přeruší všechny komerční autobusové linky, Leo Express na šest dní škrtá 75 % spojů

Autobusy Scania Irizar i6 v korporátním nátěru Arriva Express. Foto: Arriva
Autobusy Scania Irizar i6 v korporátním nátěru Arriva Express. Foto: Arriva

Dopravci v Česku pokračují ve velkém rušení autobusových i železničních linek, které jezdí na své komerční riziko. Většina linek bude v příštích dnech buď zcela přerušena nebo výrazně omezena.

Největší autobusový dopravce v zemi, společnost Arriva, od dnešního dne postupně ruší všechny své dálkové linky. Už nejezdí autobusové linky pod značkou Arriva Express na trase Olomouc – Prostějov – Brno a Přerov – Kroměříž – Brno, zítra se k nim přidá spojení Praha – Teplice. Termín obnovení provozu zatím dopravce neoznámil.

Firma na svých stránkách oznámila rušení i dalších dálkových linek: od středy nepojedou například autobusy z Prahy do Písku nebo do Pece pod Sněžkou, některé linky mají stopku až od příštího pondělí. Celkem Arriva ruší třináct linek.

Už o víkendu oznámil škrty RegioJet. Omezení má už i FlixBus, zatím jen na linkách z Prahy do Českého Krumlova a do Mostu.

Ke škrtům přistupují i menší dopravci: TAD Trutnov přechází u dálkových tras na prázdninový režim, některé dny nepojedou spoje mezi Prahou a Krkonošemi vůbec. O polovinu snižuje počet spojů na lince z Mostu do Prahy a z Podbořan do Prahy dopravce Kavka Bus. BusLine omezuje spojení z Jablonce nad Nisou do Prahy. CDS Náchod ukončí spojení z Broumova do Prahy už v Hradci Králové, stejně tak i P-Transport.

Další škrty oznámil Leo Express, který zatím v každé tiskové zprávě o omezení mluví o kompenzacích od vlády. Firma od zítřka až do pondělí zruší 75 % komerčních spojů, opatření se netýká provozu na Orlickoústecku. Nově firma vyžaduje od cestujících roušku nebo šátek či šálu.

 

10 Komentáře
nejnovější
nejstarší nejlépe hodnocené
Inline Feedbacks
View all comments
Leoš Konečný

Arriva je největší autobusový dopravce? Já myslel že Regiojet

PetrB

Flixbus v Německu zastavuje provoz na všech svých linkách včetně vnitrostátních.

Radek

„CDS Náchod ukončí spojení z Broumova do Prahy už v Hradci Králové.“
Rovněž i P-transport, jízdní řády už jsou zveřejněny.

Vondr

Vstoupit do diskuze…Dle INFO Jízdních řádů vlakových – omezení na trati 020 z Hradce Králové do Prahy
a z Prahy do Hradce Králové je možné cestovat Rychlíky R 10.

Anonymní Petr

LE opatření proti koronaviru: Kompenzace od státu… Doufám, že tento dopravce zkrachuje, dokud je příležitost.

Pozitivní zpráva: Dneska už si s rouškou na S1 nepřipadám jako idiot.

Karel

Přesně tak.. Jen kompenzace ho zajímají ale že mají vir i v hame mu nevadí

WesternTraveller

LEO Express v žádném případě zkrachovat nesmí a přestaňte LEO Express pomlouvat, protože LEO Express jako jediný dopravce v ČR provádí dostatečnou údržbu vhodnou nynější situaci. A doufám že zkrachují ČD, protože ČD neprovádí žádnou údržbu. Moje kamarádka je v nemocnici, protože se nakazila koronavirem ve vlaku ČD od cestujícího na předchozí lince. Zvlášť když nemůžu mít auto, pevně doufám, že LEO Express na trhu zůstane, protože se mi nechce jet hromadnou rakví ČD. A laskavě sem nepleťte kompenzace od státu, když tomu nerozumíte.

Leoš Konečný

Ať zkrachuje Leo expres i Filxbus. Uplne dve zbytecne vyzirky s prisernymi sluzbami

Autrans

Pánové, tohle je diskuzní fórum o dopravě. Občas bohužel nevalné úrovně. I díky „diskutérům“ a „příspěvkům“ jako jsou tři poslední. Tyhle řeči o ničem si nechte na Novinky nebo Mimibazar. Děkuji.

WesternTraveller

FlixBus ať klidně zkrachuje, ale LEO Express musí zůstat. Nevím čím bych pak jezdil. Každopádně odmítám jezdit s ČD, už jen proto, co udělaly mé kamarádce. Nezlobte se na mě, ale v této situaci by měl dopravce vyměňovat kabinové filtry a nebo alespoň ty vlaky dezinfikovat.