Ani Lufthansa, ani Vueling. Niki nakonec míří ke svému zakladateli Laudovi

Airbus A321 společnosti Fly Niki. Foto: Fly NikiAirbus A321 společnosti Fly Niki. Foto: Fly Niki

Příběh zkrachovalých aerolinek Niki nabral nečekaný směr. Konkursní správce aerolinek dnes oznámil, že aktiva firmy získá firma Laudamotion Nikiho Laudy,

Příběh zkrachovalých aerolinek Niki nabral nečekaný směr. Konkursní správce aerolinek dnes oznámil, že aktiva firmy získá firma Laudamotion Nikiho Laudy, který firmu zakládal

Stalo se tak jen dva týdny poté, co správce oznámil prodej aerolinkám Vueling, které patří do skupiny IAG. Rozhodnutí ale napadl právě Lauda. Bývalý závodník Formule 1 se tak opět vrací do leteckého byznysu.

Laudamotion podal v soutěži nejlepší nabídku,“ oznámili správci dnes ráno. Další detaily nezveřejnili. Transakci musí ještě schválit rakouské a německé soudy. Když se měly aerolinky prodat Vuelingu, mluvilo se o ceně 20 milionů euro.

Podle serveru Austrianwings i německých médií (například Zeit Online) ale Lauda nekupuje aerolinku sám, ale v konsorciu s cestovním obrem Thomas Cook, pod který patří například aerolinky Condor.

Společnost Niki zkrachovala poté, co do konkurzu spadly aerolinky Air Berlin, pod které firma původně patřila. Původně ji chtěla koupit Lufthansa, ta ale z nákupu vycouvala. Dnes 68letý Lauda aerolinky zakládal v roce 2003, prodal je v roce 2011.

Tagy IAG Lufthansa NIKI Niki Lauda Vueling
Žádné komentáře