umbrellamobility
umbrellamobility
umbrellamobility
Letecké společnosti Letectví

Americké aerolinky nevěří brzkému návratu 737 MAX, nepočítají s nimi až do března

Boeing 737 MAX 8 v barvách Southwest Airlines. Foto: Southwest Airlines
Boeing 737 MAX 8 v barvách Southwest Airlines. Foto: Southwest Airlines

Největší americké letecké společnosti dál posouvají termín předpokládaného návratu letounů Boeing 737 MAX do provozu. American Airlines a Southwest Airlines posunuly jejich plánovaný návrat až na březen.

Změna oznámená u obou dopravců v pátek znamená, že mimo provoz budou už téměř rok od uzemnění. American Airlines vyřadily letadla ze systému až do 5. března příštího roku, Southwest do 6. března.

Pokud by mohla letadla létat už dříve, American Airlines předpokládají podle svého tiskového prohlášení pouze předváděcí lety nebo pro zaměstnance a pozvané hosty. Pojem předváděcí lety naznačuje, že dopravce bude chtít cestujícím ukázat, že letadlo je bezpečné.

Nedůvěra cestujících je jedním z velkých témat po budoucím návratu letadel 737 MAX do provozu. Šéf United Airlines Oscar Munoz na konferenci v Londýně tento týden uvedl, že sám hodlá několikrát po uvedení letadel do provozu s 737 MAX letět i s rodinou, aby ukázal cestujícím, že se není čeho obávat.

Aerolinka současně chystá zvýraznění letů se 737 MAX, aby lidé dopředu věděli, jakým typem poletí. Všechny tři aerolinky už dříve uvedly, že cestujícím umožní bezplatnou změnu na let s letadlem, který nebude provozován stroji 737 MAX.

11 Komentáře
nejnovější
nejstarší nejlépe hodnocené
Inline Feedbacks
View all comments
Karel

Mě by spíš zajímalo jakou cestou se bude ubírat Smartwings, kterým stojí 7 Maxu od března a kde je budou větrat přes zimu, aby nebyl interier na jaře plesnivý, tak jako na dvou stojící Bulících Fischer Air

Jen tak

No jakou cestou by se asi ubíral 🙂 zvažují přesun maxů na jih čech, a jeho výhody a nevýhody.

ono to letadlo, když stráví jednu zimu v praze, pokud se o to letadlo bude pečovat, nijakou dramatickou újmu neutrpí.

Karel

A jakou máte představu o něj pečovat, ráno nahodit APU a celý den tam topit, protože pokud letadlo stojí a nelétá tak vlhkost a mráz se dostane všude. Na letišti jsem pracoval 45 let.

Tango73

I kdyz o nej pecujes, presne podle pokynu vyrobce,coz ostatne musis, je to po zime dost zubozeny. Pravda je ze Airbus to snasi jeste o poznani hur, ale i Boeing je bida..
Rozpohybovat to do provozu bude lahudka..Vylet na jih na klapkach by jim prospel,ale pochybuju ze nekdo zacaluje..i tam se o ne nekdo musi starat.

TGm

Southwest má nyní uzemněno 34 B737- Max 8 a objednáno dalších 236 kusů + 30 B737-Max7, které mají během roku 2020 nahrazovat 22 let staré B737- 700. Příslib, že cestující si bude mict vyměnit bezplatně letenku pokud nebude chtít letět novým Maxem bude podfuk na cestujících, neb už nyní mají linky, kam létají jen jednou denně, kde stará letadla kapacitně nestačí, jsou vyprodaná dva týdny před odletem. Nasazovat budou samozřejmě jen nová letadla, která mají kapacitu o 32 míst větší a stará vyřazovat naopak ve zrychlením režimu. Maximálně rozšíří placenou nabídku tvrdého alkoholu i na krátké lety.

JirkaA

Aha a Vy myslíte že až Maxi dostanou zelenou tak Southwest vyřadí naráz 200 letadel NG a budou jen MAXI? Výměna 200 letadel je třeba i na deset let. Nehledě na to že 800 a Max8 ma plus minus stejnou kapacitu.

TGm

Letos měli dostat 22 letadel, příští rok 25 a zárověn vyřadit 28 letadel dodaných v roce 1997 a 1998. V dalších třech letech plánují vyřadit 121 letadel. Izemněnó MAXů na rok tenhle dlouho plánovaný proces obměny výrazně urychlí, jejich obchodní model největšímu provozovateli jinou alternativu, jak se vyrovnat s tak dlouhým uzemněním letadel nedává.

Jen tak

Prosím …. ne.

pája

Ten alkohol se nabízí jako poměrně účinné a levné řešení.

MildaIV

JJ v Rusku to pochopili už dávno 🙂

Jája

Ještě mohou před každým letem pouštět místo safety videa modlitbu, ve které budou prosit Boha o přežití.

Partneři


Czechtoll
podcast