American Airlines začaly prodávat letenky z Prahy. Cenami nepřekvapily

B767-300, foto: American AirlinesB767-300, foto: American Airlines

Na sedmnácti tisících korunách začnou ceny zpátečních letenek společnosti American Airlines pro nové přímé spojení mezi Prahou a Filadelfií. Linka

Na sedmnácti tisících korunách začnou ceny zpátečních letenek společnosti American Airlines pro nové přímé spojení mezi Prahou a Filadelfií. Linka začne létat v  květnu příštího roku.

Letenky začal dopravce a agentury prodávat dnes. Ceny zatím nejsou příliš oslnivé: letenky na transatlantické lety v posledních letech výrazně klesly a z Evropy se dá dostat na východní pobřeží USA při troše štěstí za ceny kolem deseti tisíc korun.

Nejlevnější letenky aktuálně dopravce nabízí za 16 992 korun pro odlety v květnu, v červnu jde už cena nahoru. Vyšší ceny mohou být částečně způsobené i tím, že linka začíná v podstatě už v nejvyšší sezóně, kdy bývají letenky obvykle dražší.  Na druhou stranu cena přímé letenky bez přestupu z Prahy do USA bývá vždy dražší. Delta Air Lines aktuálně prodává letenky z Prahy do New Yorku za ceny kolem 17 tisíc korun na přímém letu, ale pod 11 tisíc korun při přestupu v Amsterdamu.

Jan Marek ze společnosti Asiana, která provozuje portál Letuška.cz, očekává, že ceny budou klesat. „Obsazenost transatlantických spojů v posledních letech strmě vzrůstá a bude zajímavé sledovat, jak si budou u českých cestujících konkurovat New York a Filadelfie. Větší konkurence i kapacita letů má ale vždy pozitivní vliv na cenu letenek, takže se jedná o jednoznačně dobré zprávy pro koncového zákazníka,“ řekl Marek.

American Airlines začne létat z Prahy do Filadelfie 4. května, linka skončí jako sezónní 28. října. Na linku nasadí Boeing 767-300 v konfiguraci pro 212 lidí.

Tagy american airlines delta filadelfia letenky praha
Žádné komentáře