Letecké společnosti Letectví Letiště

American Airlines se vrátily do Prahy, na linku do Filadelfie nasadily větší letadlo

Airbus A330-200 společnosti American Airlines. Foto: Letiště Praha
Airbus A330-200 společnosti American Airlines. Foto: Letiště Praha

Největší letecká společnost na světě obnovila po půlroční přestávce své lety z Prahy. V 8:52 přistál Airbus A330-200 na lince z americké Filadelfie, který bude létat každý den až do konce října. Firma v Praze změnila současně i handlingovou firmu.

Loni otevřená sezónní linka se ukázala jako úspěšná a American Airlines i díky tomu nasazuje na trasu větší letadlo: namísto Boeingu 767-300 na lince létá Airbus A330-200. Ten je vybaven 20 sedadly Flagship Business Class, 21 sedadly třídy Premium Economy a 206 sedadly v ekonomické třídě. Zatímco Boeing 767-300 nabízel kapacitu 209 cestujících, do Airbusu A330-200 se vejde celkem 247 cestujících.

První rok provozu pražského spojení byl mimořádně úspěšný,“ uvedl ředitel evropského a kanadského provozu Richard Muise. „V roce 2019 nabídneme cestujícím 500 nových míst týdně a představíme třídu Premium Economy, což potvrzuje naši sebevědomou pozici na tomto trhu. Filadelfie se u českých pasažérů osvědčila jako skvělé vstupní místo do Spojených států a umožňuje celou řadu navazujících spojení do celé Severní Ameriky,“ dodal. V prvním roce provozu přepravila linka přes 60 tisí lidí.

Podle předsedy představenstva Letiště Praha Václava Řehoře se loni v létě provoz do USA oproti roku 2017 zdvojnásobil. „O spojení směrem do Spojených států a samozřejmě také z USA do České republiky je velký zájem, což je i výsledkem společné propagace destinace v rámci projektu Touchpoint, na kterém spolupracujeme s agenturou CzechTourism, Prague City Tourism a Středočeskou centrálou cestovního ruchu,“ řekl Řehoř.

Změna nastala i u handlingové firmy, kterou si American Airlines v Praze najímají. Namísto Menzies letadla a cestující odbavuje Czech Airlines Handling. Ten se nově stará i o lety společností Air Arabia, Belavia a Pegasus Airlines.

Z Prahy jde o třetí přímé spojení do USA: už dříve obnovila sezónní spojení Delta Air Lines do New Yorku, od června začne létat United na letiště Newark v New Jersey v aglomeraci New Yorku.

Letový řád v roce 2019:

Praha 11:20  – Filadelfie 14:50

Filadelfie 18:45 – Praha 9:15 (následující den).

 

7 Komentáře
nejnovější
nejstarší nejlépe hodnocené
Inline Feedbacks
View all comments
ČD4ever

Delta létala z Prahy do Atlanty ještě nedávno. To je zrušené?

Lukas

A do Bratislavy nechcú lietať?! 😀 😀

Dan

Na letiste Bratislava Swechat urcite letaji 😄

Víťa

Já mám teda pocit, že ne 🙂

Lkprak

Ne, do Vídně opravdu nelétají. Z letišť „poblíž Bratislavy“ mají linku z Philadelphie do Budapešti, která, pokud se nepletu, je ale nejspíš také jen sezónní, jako ta do Prahy.

Ondřej

Nechcú.