Letecké společnosti Letectví

American Airlines se dohodly s Boeingem na odškodném za odstavené 737 MAX

Boeing 737 MAX v barvách American Airlines. Foto: Boeing
Boeing 737 MAX v barvách American Airlines. Foto: Boeing

Letecká společnost American Airlines je dalším provozovatelem letadel Boeing 737 MAX, který se s výrobcem dohodl na výplatě náhrad škod za odstavená letadla. Firma oznámila v tiskové zprávě, že část odškodného rozdělí mezi zaměstnance.

American Airlines neuvedly, kolik Boeing zaplatí, dohoda je tajná. Podle aerolinek bude výplata probíhat několik let. Podle šéfa aerolinek Douga Parkera bude kompenzace součástí programu rozdělení části zisku mezi zaměstnance. Má jít o zhruba třicet milionů dolarů za loňský rok, které budou navíc do programu pro zaměstnance zahrnuty. K výplatě dojde v březnu. Společnost má ve flotile celkem 24 letadel 737 MAX.

Po Icelandair, Southwest Airlines a Turkish Airlines jsou American Airlines další společností, která oznámila dohodu o odškodném. Turecký dopravce oznámil dohodu na odškodnění ve výši 225 milionů dolarů za odstavení 12 letadel.  Už na konci roku se s Boeingem dohodly Southwest Airlines, které uvedly, že mezi zaměstnance z dohody rozdělí 125 milionů dolarů.

4 Komentáře
nejnovější
nejstarší nejlépe hodnocené
Inline Feedbacks
View all comments
Anonymus

Kolik dostanou Smartwings / ČSA?

Ondra

Zatím se nedohodli.

Austrian jsou na nic

9 000 000 000$

Arimatejsky

To je jejich věc, jsou soukromý.

Partneři


Czechtoll

pst
podcast