dpp

Alstom zveřejnil jízdní řády pro představení vodíkového vlaku v Česku

Vodíková jednotka Alstom Coradia iLint. Pramen: AlstomVodíková jednotka Alstom Coradia iLint. Pramen: Alstom

Půjde o první ukázku vodíkového vlaku v Česku.

Společnost Alstom zveřejnila finální jízdní řád pro své představení jednotky iLint na českých kolejích. Půjde o první návštěvu vodíkového vlaku v Česku.

Takzvaná Railshow začne 17. května v Praze a skončí 25. května v Ústí nad Labem, mezitím vodíková jednotka Coradia iLint navštíví řadu českých měst. Ve dnech 20. a 21. května pobude na Slovensku. Itinerář Railshow je v informačním plakátu Alstomu, jízdní řád vlaků je níže, případně ke stažení zde.

„Chceme ukázat veřejnosti, odborné i široké, že vodíkový vlak skutečně existuje, že to nejsou jen obrázky, prezentace a nějaké vzdálené vize. Vlak je vyvinut, v mnoha zemích otestován, v Německu je v provozu a nyní si ho budou moci prohlédnout, osahat a vyzkoušet i lidé v České republice a na Slovensku,“ řekl šéf českého Alstomu Daniel Kurucz. Vlakem se bude moci svézt i veřejnost. Rozhovor o prezentaci a vodíkové mobilitě jsme přinesli v pondělí.

Jízdní řád prezentace vodíkového vlaku

17.5.2022
—————————————————————————
Praha hl.n. 10:25
Praha-Vršovice 10:29
Praha-Krč 10:34
Praha-Braník 10:38
Praha-Modřany 10:42 3 10:45
Praha-Zbraslav 10:50
Vrané nad Vltavou 10:58
—————————————————————————
Vrané nad Vltavou 11:01
Praha-Zbraslav 11:09
Praha-Modřany 11:13 5 11:18
Praha-Braník 11:22
Praha-Krč 11:26
Praha-Vršovice 11:31
Praha hl.n. 11:34
—————————————————————————
Praha hl.n. 12:25
Praha-Vršovice 12:29
Praha-Krč 12:34
Praha-Braník 12:38
Praha-Modřany 12:42 3 12:45
Praha-Zbraslav 12:50
Vrané nad Vltavou 12:58 2 13:00
Měchenice 13:05 7 13:12
Čisovice 13:28
Mníšek pod Brdy 13:35
—————————————————————————
Mníšek pod Brdy 14:15
Čisovice 14:22 3 14:25
Měchenice 14:48
Vrané nad Vltavou 14:55 6 15:01
Praha-Zbraslav 15:08
Praha-Modřany 15:13 4 15:17
Praha-Braník 15:22
Praha-Krč 15:26
Praha-Vršovice 15:32
Praha hl.n. 15:36

18.5.2022
—————————————————————————
Česká Třebová 16:34
Třebovice v Čechách 16:40
Rudoltice v Čechách 16:46 2 16:48
Lanškroun 16:54
—————————————————————————
Lanškroun 17:00
Rudoltice v Čechách 17:06 2 17:08
Třebovice v Čechách 17:15
Česká Třebová 17:20

19.5. 2022

—————————————————————————
Olomouc hl.n. 11:50
Velká Bystřice 11:59
Hlubočky-Mar.Údolí 12:03 4 12:07
Hlubočky 12:13 9 12:22
Hrubá Voda 12:28 4 12:32
Domašov nad Bystřicí 12:43
Moravský Beroun 12:50
Dětřichov n. Bystř. 12:59
Valšov 13:10 7 13:17
Bruntál 13:25 15 13:40
Milotice nad Opavou 13:53
Brantice 14:00
Krnov 14:10 137 16:27
Skrochovice 16:38 8 16:46
Opava západ 16:58
Opava východ 17:02

22.5.2022
—————————————————————————
Jihlava 09:00
Jihlava město 09:04
Rantířov 09:10
Kostelec u Jihlavy 09:19
Výh Spělov 09:24
Batelov 09:30
Horní Cerekev 09:38
Dobrá Voda u Pelhř. 09:48
Pelhřimov 10:00 30 10:30
Nová Cerekev 10:43
Pacov 10:55
Obrataň 11:01
Chýnov 11:14 8 11:22
Tábor 11:36 40 12:16
Planá nad Lužnicí 12:22
Roudná 12:26 5 12:31
Soběslav 12:35
Veselí nad Lužnicí 12:40 2 12:42
Dynín 12:49
Ševětín 12:54
Chotýčany 12:57
Hluboká n.Vlt.-Zám. 13:03
Nemanice I-praž.zhl. 13:08
Výh Nemanice I 13:08 3 13:11
Č.Budějovice os.n. 13:15 50
—————————————————————————
Č.Budějovice os.n. 50 14:05
Č.Budějovice Pst.1 14:07
Boršov nad Vltavou 14:12
Křemže 14:24 1 14:25
Zlatá Koruna 14:36
Český Krumlov 14:43
Kájov 14:50
Hořice na Šumavě 15:03
Polná na Šumavě 15:12
—————————————————————————
Polná na Šumavě 16:47
Hořice na Šumavě 16:56
Kájov 17:10 5 17:15
Český Krumlov 17:23
Zlatá Koruna 17:30
Křemže 17:41
Boršov nad Vltavou 17:52
ČB odbočná výh. 502 17:56
Č.Budějovice os.n. 18:00

23.5.2022
—————————————————————————
VUZ Velim

24.V.2022
—————————————————————————
Hradec Králové hl.n. 10:00
Všestary 10:08
Hněvčeves 10:20 7 10:27
Hořice v Podkrkonoší 10:36
Ostroměř 10:44
Butoves 10:53
Jičín 11:00 51 11:51
Libuň 12:03 3 12:06
Lomnice nad Popelkou 12:23
Stará Paka 12:36 4 12:40
Košťálov 12:49
Semily 12:55 12 13:07
Železný Brod 13:13
Malá Skála 13:19 8 13:27
Turnov 13:34 24 13:58
Sychrov 14:06
Hodkovice n.Mohelkou 14:11
Rychnov u Jabl.n.N. 14:17 4 14:21
Jeřmanice 14:27
Liberec 14:35 161 17:16
Liberec-Hor.Růžodol +17:20 4 17:24
Karlov pod Ještědem 17:28,5
Křižany 17:39
Rynoltice +17:49 17:49
Jablonné v Podješt. +17:57 11 18:08
Brniště 18:13,5
Mimoň +18:20 35 18:55
Zákupy 19:03
Výh Žizníkov 19:05,5
Česká Lípa hl.n. 19:10

25.5.2022
—————————————————————————
Česká Lípa hl.n. 09:00
Nový Bor 09:13 3 09:16
Svor 09:22
Jedlová 09:34 21 09:55
Mlýny 10:04
Česká Kamenice 10:12
Markvartice 10:19
Benešov n. Ploučnicí 10:25 50 11:15
Děčín východ 11:23
Děčín hl.n. 11:26 9 11:35
Povrly 11:48
Ústí n.L.hl.n.sever 11:56
Ústí n.L.hl.n.os.n. 12:00 135 14:15
Ústí nad Labem západ 14:19
—————————————————————————
Ústí nad Labem západ 14:46
Ústí n.L.hl.n.os.n. 14:48
Ústí n.L.hl.n.sever 14:51
Povrly 14:57
Děčín hl.n. 15:08

Tagy alstom Alstom Coradia iLint vodíková mobilita
36 komentářů