dpp

Alstom dodá nové tramvaje do Izraele, budou jezdit z Haify do Nazaretu

Tramvaj Alstom Citadis pro novou tramvajovou trať z Haify do Nazaretu. Foto: AlstomTramvaj Alstom Citadis pro novou tramvajovou trať z Haify do Nazaretu. Foto: Alstom

Nová tramvajová trať začne vznikat příští rok.

Společnost Alstom jako součást konsorcia HN – Light Rail Line Ltd. dodá celkem 54 nových tramvají Citadis do Izraele. Jezdit budou na nové trati na severu země mezi městy Haifa a Nazaret. Hodnota zakázky na výstavbu trati, dodávku tramvají a následný servis je zhruba miliarda eur, na Alstom z této částky připadne 700 milionů.

O podpisu kontraktu informoval Alstom v tiskové zprávě. Součástí konsorcia jsou ještě místní společnosti Electra, Afikim a Minrav. Alstom bude mít na starosti i projektování tramvajové trati a výstavbu tramvajové vozovny. Charakterem a parametry jde spíše o vlakotramvajovou trať.

Mapa nové tramvajové trati z Haify do Nazaretu. Foto: TransIsrae

Je to další krok k modernizaci veřejné dopravy v Izraeli,“ říká o zakázce šéf Alstomu pro Izrael Eran Cohen. Nová trať bude dlouhá 41 kilometrů, bude mít 20 zastávek. Denně má přepravit až 120 000 lidí.

Alstom dodá do Izraele 54 tramvají typu Citadis, bude mít na starost jejich údržbu po dobu 21 let. Tramvaje mají jezdit rychlostí až 100 km/h. Stavba začne příští rok, hotovo má být v roce 2029.

Tagy alstom Haifa - Nazaret izrael
7 komentářů