Letecké společnosti Letectví

Airbus uspěl ve Vietnamu, VietJet kupuje dalších 50 A321neo

A321neo v barvách VietJetu. Foto: Airbus
A321neo v barvách VietJetu. Foto: Airbus

Návštěva francouzského premiéra Édouarda Philippeho ve Vietnamu přinesla Airbusu další velkou zakázku na model A321neo. Vietnamské nízkonákladové aerolinky VietJet si objednaly ke stávající zakázce dalších padesát letadel.

Kontrakt oznámil Airbus v tiskové zprávě. „Úsporné letadlo A321 nám pomůže zvýšit kapacitu a výrazně rozšířit naši síť,“ řekla šéfka VietJet Nguyen Thi Phuong Thao. VietJet u Airbusu objednal celkem 171 letadel, 46 z nich už převzal.

Zakázka má hodnotu 6,5 miliardy dolarů v katalogových cenách, součástí kontraktu je i výcvik pilotů. Airbusu může pomoci zvýšit náskok v počtu objednávek v segmentu úzkotrupých letadel: na celou řadu A320neo má přes šest tisíc objednávek, Boeing na 737 MAX zhruba o tisíc méně.

Vietnam patří mezi nejrychleji rostoucí letecké trhy na světě. VietJet má ve flotile zatím 53 letadel.

Štítky

3 komentáře

Klikni pro vložení komentáře

Diskuse pod články deníku Zdopravy.cz slouží pouze ke slušné výměně názorů. Prosíme diskutující, aby se vyvarovali vulgarismů a urážek jakéhokoliv druhu. Za obsah diskusí je zodpovědný vydavatel, který si proto vyhrazuje právo urážlivé, vulgární a jinak nevhodné příspěvky smazat bez dalšího upozornění. Děkujeme, že nemusíme mazat. Vaše redakce.

Newsletter

Partneři