egoe-plus
Letectví

Airbus propustí 15 tisíc lidí, růst čeká nejdříve za tři roky

Výroba A320. Foto: Airbus
Výroba A320. Foto: Airbus

Velká krize v letectví přinutila výrobce letadel Airbus výrazně snížit své plány i počet zaměstnanců. Firma propustí postupně až 15 tisíc zaměstnanců.

Airbus v tiskové zprávě dnes potvrdil dřívější informace listu Die Welt. K propuštění zaměstnanců má dojít postupně do konce příštího roku. Podle firmy jde o reakci na „nové prostředí po pandemii koronaviru“. „Zahájili jsme jednání s odborovými organizacemi, propouštění začne v průběhu podzimu,“ uvedl Airbus v tiskové zprávě.

Podle Airbusu produkce už klesla o 40 % a odvětví čelí „bezprecedentní krizi“. Nečeká, že letectví začne růst nejdříve v roce 2023, ale možná až v roce 2025.

Airbus zruší 5 tisíc míst ve Francii, 5 100 v Německu, 900 ve Španělsku, 1 700 ve Velké Británii a 1 300 v ostatních zemích. V tomto počtu není ještě 900 lidí, které skončí u dceřiné firmy Airbus Premium Aerotec v Německu.

Čelíme největší krizi v historii. Zatím se nám podařilo překonat prvotní šok, ale musíme přijmout další opatření, abychom přežili,“ řekl šéf Airbusu Guillaume Faury. Firma zaměstnává celkem 135 tisíc lidí.

3 Komentáře
nejnovější
nejstarší nejlépe hodnocené
Inline Feedbacks
View all comments
Janina

Jan Airbus tak Boeing se v příštích 2-3 letech budou pohybovat na hranici bankrotu, nová poptávka nula nula nic a zároveň jim krachne hodně zákazníků co už mají objednávky. To hromadný propouštění je jediná možnost na přežití, uvidíme jestli to bude stačit.

R2R2

Zle, nedobre se ted citim, protoze na Airbusu jsem existencne zavisly. (Na Boeingu take a dalsich vyrobcich letadel tez), presto prosim, nesnazme se o zachranu, o hybernaci starych poradku a o cekani na to, zda se snad stare „dobre“ casy vrati.

* Vim, ze je socialismus nevyhnutelny, vim, ze to musi skonict extremni krizi nebo valkou, ale snad mi odpustite me naivni apely.

Jackub

Velmi zajímavý komentář! 😉👍

Partneři


Czechtoll

pst
podcast