Letecké společnosti Letectví

Airbus překvapil novou zakázkou na letadla. Řecký Sky Express kupuje čtyři A320neo

A320neo v barvách Sky Express. Foto: Airbus
A320neo v barvách Sky Express. Foto: Airbus
Aerolinky létající dosud jen po Řecku chtějí s novými letadly expandovat na zahraniční linky.

Řecká letecká společnost Sky Express kupuje od Airbusu čtyři nová letadla A320neo. Nečekaná objednávka přichází v době, kdy aerolinky spíše řeší, jak objednávky nových letadel zmenšit.

Nový kontrakt řecký dopravce se základnami na Krétě a v Soluni oznámil v tiskové zprávě. Čtyři A320neo doplní další dva, které si firma nedávno pronajala od leasingové společnosti AGC Aviation Capital Group. Létat budou s motory CFM Leap-1A.

Pořízení celkem šesti nových A320neo je součástí naší ambice výrazně modernizovat naši flotilu a připravit společnost na novou éru,“ řekl majitel aerolinek Ioannis Grylos. Dosud dopravce létá s jedenácti letadly ATR42/72. První let s novým letadlem proběhne 14. prosince z Atén do Soluně. S novými airbusy chce firma expandovat i na zahraniční linky, dosud létá jen v rámci Řecka.

Airbus má zatím na A320neo celkem 7450 objednávek, téměř dvojnásobek počtu zakázek na Boeing 737 MAX.

 

3 Komentáře
nejnovější
nejstarší nejlépe hodnocené
Inline Feedbacks
View all comments
Mat

Pokud chtějí uspět, tak nejdřív budou muset komplet přehodnotit svoje tarify. Teď jsou naprosto směšné, typu odbavený kufr 8 kg a víc jen za extra vysoký příplatek apod.

Vít Jůza

Na novou éru nová éra!

Lukáš

Ak ma niekto dobru financnu kondiciu aj napriek krize a volnu hotovost s dobrym managmentom preco nenakupovat aj teraz?! Staci sa pozriet na Ryanair kedy nakupil vacsinu lietadiel vo flotile. V dobe krizy sa lepsie vyjednava cena. Aj ked len 4 kusy co je pre Airbus mala objednavka no stale lepsie ako body pre konkurenciu.