cargo

Airbus čekají velké personální změny, jeho šéf už nechce pokračovat. Očekávaný nástupce skončí

Šéf Airbusu Tom Enders při předávání nového letadla A380 společnosti Singapore Airlines. Foto: AirbusŠéf Airbusu Tom Enders při předávání nového letadla A380 společnosti Singapore Airlines. Foto: Airbus

Post šéfa evropského výrobce letadel Airbus opustí po čtrnácti letech Tom Enders. Správní radě oznámil, že už po vypršení svého

Post šéfa evropského výrobce letadel Airbus opustí po čtrnácti letech Tom Enders. Správní radě oznámil, že už po vypršení svého mandátu v dubnu 2019 nebude usilovat o znovuzvolení a z pozice generálního ředitele odejde.

Airbus tak projde v příštím roce velkými personálními změnami. Už ke konci letošního roku odchází dlouholetý obchodní ředitel John Leahy, který po dvaceti letech u Airbusu odchází do důchodu. Dlouhodobě se spekulovalo o tom, že by Enderse měl nahradit v čele Airbusu provozní ředitel a prezident divize komerčních letadel Fabrice Brégier.

Ten ale místo toho oznámil odchod z firmy k únoru 2018.  Nahradí ho stávající šéf divize Airbus Helicopters Guillaume Faury.

Veřejným tajemstvím je, že i když se o Brégierovi mluvilo jako o nástupci Enderse, oba dva se příliš nemusí. Enders mu ještě stačil omezit některé pravomoci. „Airbus potřebuje čerstvé myšlenky pro vstup do dalších let,“ řekl Enders.

Správní rada bude hledat nového šéfa, uvedl v prohlášení její předseda Denis Ranque. „Jsme si jistí, že jsme se rozhodli správně, abychom zajistili dlouhodobou stabilitu a budoucnost Airbusu. Plně budeme podporovat Toma Enderse, aby vedl Airbus touto generační výměnou,“ uvedl.

Tagy Airbus
Žádné komentáře