egoe-plus
Letecké společnosti Letectví

AirBaltic převzal už polovinu objednaných A220, otevře další linky

Nové airbusy A220-300 v barvách airBaltic. Foto: airBaltic
Nové airbusy A220-300 v barvách airBaltic. Foto: airBaltic
Lotyšský dopravce plánuje na příští rok otevření dalších pěti linek.

Lotyšská společnost airBaltic převzala další dva airbusy A220-300. Nová letadla registrací YL-AAX a YL-AAY jsou v pořadí 24. a 25. kusem ve flotile. Dopravce se tak dostal již na polovinu všech objednaných letadel, které má k dispozici.

Airbusy A220 jsou aktuálně jediným letadlem, které airBaltic nasazují: starší Boeingy 737 a turbovrtulové Bombardier Dash Q8-400 jsou aktuálně kvůli současné situaci uzemněny, s největší pravděpodobností trvale.

AirBaltic byl prvním zákazníkem tohoto typu letadla, ještě pod označení Bombardier CSeries. Na jeho provozu firma postavila celý obchodní model, především díky nízké spotřebě a většímu komfortu pro cestující na palubě.

Lotyšský dopravce se potýká letos stejně jako jiní dopravci s velkým poklesem počtu cestujících. I tak ale plánuje příští rok další rozšíření sítě linek. Od konce března začne létat do dalších pěti nových destinací. Nově spojí Rigu s Manchesterem, Jerevanem, Jekatěriburkem, Bergenem a Trondheimem. Firma doufá, že obnoví i 17 linek, kde dosud kvůli současné situaci neobnovila provoz. Do Prahy firma aktuálně létá, na leden a únor ale na trase plánuje přerušení provozu.

Za listopadu přepravil airBaltic jen 43 tisíc cestujících, o 88 % méně než před rokem. Firma podle posledních výsledků za tři čtvrtletí letos prodělala 123 milionů eur.

Partneři


Czechtoll

pst
podcast