airBaltic ovládl žebříček nejpřesnějších aerolinek, mezi velkými dopravci dominují Japonci

Letoun Bombardier CS300 společnosti airBaltic. Foto: airBalticLetoun Bombardier CS300 společnosti airBaltic. Foto: airBaltic

Letecká společnosti airBaltic vyhrála titul nejpřesnější aerolinky za loňský rok, na prvním místě vystřídala Hawaiian Airlines. Pravidelný žebříček sestavovaný společností

Letecká společnosti airBaltic vyhrála titul nejpřesnější aerolinky za loňský rok, na prvním místě vystřídala Hawaiian Airlines. Pravidelný žebříček sestavovaný společností OAG opanovalo jinak hlavně japonské letectví: dva japonští dopravci skončili na prvním a druhém místě v žebříčku největších aerolinek, Tokio Haneda a Osaka jsou nejpřesnějšími letišti ve svých kategoriích.

airBaltic je jedinou společností, která měla loni přesnost letů přes 90 %, přesně 90,01 %. Jako přesný označuje OAG každý let, který přistál nebo odletěl nejpozději do 14 minut a 59 vteřin po plánovaném příletu/odletu. Na druhém místě se umístily Hong Kong Airlines, třetí Hawaiian Airlines.

OAG letos nově začala hodnotit i žebříček přesnosti u dvaceti největších dopravců podle počtu vypravených letů. V této kategorii vyhrály Japan Airlines s přesností 85.27 %, následované dalším japonským dopravcem All Nippon Airlines s přesností 83,81 %. Následuje Delta a indický rychle rostoucí nízkonákladový dopravce IndiGo.

Kompletní žebříček 20 nejpřesnějších dopravců za rok 2017. Foto: OAGNejpřesnější aerolinky v kategorii největší dopravci. Foto: OAGNejpřesnější nízkonákladové aerolinky v roce 2017. Foto: OAGŽebříček nejpřesnějších letišť v kategorii 30 milionů a více sedaček na odletu. Foto: OAGŽebříček pořadí letišť podle přesnosti v kategorii 20-30 milionů sedaček na odletu. Foto: OAGŽebříček nejpřesnějších letišť za rok 2017, kategorie 10-20 milionů míst v letadle na odletu. Foto: OAGPořadí nejpřesnějších letišť  v roce 2017, kategorie 5-10 milionů míst v letadlech na odletu. Zdroj: OAGPořadí nejpřesnějších letišť za rok 2017, kategorie nejmenších letišť. Foto: OAG

V žebříčku nejpřesnějších dopravců není žádný český zástupce, chybí v něm i například evropský hráč Ryanair. Ten se přitom chlubí na svých stránkách přesností přes 85%.

OAG ve svém žebříčku zkoumala přesnost i na letištích. V kategorii největších letišť, vyhrálo opět letiště Tokio Haneda, následované Madridem a Atlantou.

Přesnost letů je velmi sledovaný ukazatel, v EU navíc i kvůli povinně nařízeným kompenzacím za zpoždění.

Tagy airBaltic nejpřesnější dopravci OAG
Žádné komentáře