egoe-plus
Automobily

AAA Auto prodalo letos už tolik vozů, co za celý loňský rok

Autobazar. Foto: AAA Auto
Autobazar. Foto: AAA Auto

Největší tuzemský prodejce použitých vozidel v Česku míří letos k novému rekordu.

O víkendu skupina AURES Holdings, do které síť AAA AUTO patří, vyrovnala své vlastní loňské prodeje 75 400 vozů. Za celý rok 2018 tedy velmi pravděpodobně významně překoná hranici 80 000 prodaných aut za rok, které se naposledy těsně přiblížila v roce 2007 před nastupující ekonomickou krizí.

Firma to oznámila v tiskové zprávě. „Letošní rok je zatím nejsilnější v historii našeho působení na středoevropském trhu. Meziročně zatím rosteme o téměř 11 % a měsíčně ve 46 pobočkách ve čtyřech zemích prodáváme v průměru přes sedm tisíc vozů. To nám umožňuje optimisticky odhadnout celkový letošní objem prodaných aut ve skupině AURES Holdings až na hranici 84 000 aut. Věřím, že dobré podmínky na trhu vydrží, pokud nepřijde extrémně špatné počasí, které je při nákupu automobilu vždy podstatným faktorem,“ uvedla Karolína Topolová, generální ředitelka mezinárodní sítě autocenter AAA AUTO a předsedkyně představenstva AURES Holdings.

Firma růst vysvětluje například zaváděním nových služeb, například půjčovnou Mototechna Drive, službou Try & Buy, carsharingem FleetHero nebo značkou investičních vozů Mototechna Classic. Topolová za růstem vidí i dobré výsledky v zahraničí. V Polsku například počet prodaných aut stoupl letos dvojnásobně. „Růst v Polsku v příštím roce podpoříme otvíráním dalších poboček a rozšiřováním kapacity stávajících. Expandovat budeme v menší míře opět i v Maďarsku,“ doplnila Karolína Topolová. 

10 Komentáře
nejnovější
nejstarší nejlépe hodnocené
Inline Feedbacks
View all comments
Tonda

Taky jsem jim napomohl trochu zvýšit tu statistiku prodeje, byl jsem u nich koupit ojetou mazdu 6, ale museli mi jí převéz z jiné pobočky. Nemám jí dlouho, ale zatím to vypadá jako dobrá koupě.

Aschenbernner

Zrovna nedávno jsem si koupil v bazaru audinu, jel jsem na jeden inzerát jakou dálku a vyklubal se z „majitele“ pěknej podvodník, takže jsem si řekl, že nemam zapotřebí obvolávat majitele a jezdit po repubilce, raději si zajedu do bazaru a pokud tam auto nemají tak si ho necham dovézt od jinud a mam klid. Vyřízení administrace je taky snažší.

Bastlik

Já jsem nejraději, když si to auto můžu prohlédnout na živo a pokud se mi nelíbí, tak si můžu záhy vybrat jiné a rovnou s ním i odjet, to u soukromých prodejů nejde. Někam pojedu 150 km a pak zjistim, že to auto nechci… u mně taky vítězí autobazar.

Milda

Lidi maji prachy no, tak kupujou, stejne je ale prumerny stari auta v cr nejakych 14 let… takze to ze jsme vrakoviste evropy to stale plati…

Ondřej Voříšek

Já pořizuji ojetiny jedině v autobazaru, žádné hloupé inzeráty na to mě neužije, tak hloupý nejsem, na nové nemám, tak jsem rád za bazarové kde se dá taky sehnat i slušný poklad.

LWQ

Na AAAcka a AutoEsa nadava kazdy s kym se o bazarech bavim, to maji tak veliky objem trhu ci jsou cechacci fakt tak hloupi? Nerozumim, ze jeste existuji. I kdyz v Cesku … Zn.: Cesko …

Dalibor Hájek

To je zajímavé. Já naopak mám pozitivní zkušenosti hlavně s AAA auto a lidé v mém okolí taky. Nikdy nebyl žádný problém s koupí vozu, nebo naopak prodejem a to už hezkých pár let.

Mojmír

😀 lidi toho nakecaj…. ale pak naletej podvodnikovi na inzerat, to zname, tim uz se pak nechlubej 😀

Michal

Co je to „investiční vůz“? 😀

J.L.