Automobilový průmysl Automobily

AAA AUTO poprvé prodalo více než 8 tisíc aut za měsíc

Pobočka AAA Auto, ilustrační foto. Pramen: Aures Holdings
Pobočka AAA Auto, ilustrační foto. Pramen: Aures Holdings

Síť prodejen ojetých vozů AAA AUTO, která patří pod holding AURES, v červenci poprvé překonala hranici 8000 prodaných aut za měsíc. K dosud nejvyššímu objemu prodaných vozů za 31 dnů přispěl zejména rychlý rozvoj pobočkové sítě v Polsku, rekordní prodeje v Maďarsku a vysoký zájem o ojeté vozy v tuzemsku.

Už koncem června jsme zaznamenali rekordní týdenní prodeje v celé historii společnosti, nyní je jasné, že to byl signál k ještě významnějšímu růstu v celém měsíci červenci. Překonání hranice 8000 prodaných aut za měsíc byl náš dlouhodobý cíl pro letošní rok,“ uvedla Karolína Topolová, generální ředitelka a předsedkyně představenstva AURES Holdings, provozovatele sítě autocenter AAA AUTO-

Prodeje byly díky enormní poptávce silné ve všech zemích. Nejvíce v meziročním srovnání rostly o 67 % v Polsku, kde se letos za osm měsíců dostaneme na stejný objem jako za celý loňský rok. Skupina konkrétně v červenci prodala 8057 vozů, z toho 4264 v České republice, 1791 na Slovensku, 1376 v Polsku a 626 v Maďarsku.

Podle Karolíny Topolové jsou současné rekordní prodeje výsledkem nové strategie firmy, která v současné době rychle otevírá spíše výkupní pobočky, aby měla dostatek vozů pro uspokojení zvýšené poptávky. „V červnu jsme v rámci skupiny zprovoznili tři výkupní pobočky. V červenci jsme otevřeli další výkupní pobočku v Příbrami, v srpnu se chystáme zprovoznit výkupní centrum v Praze. V Polsku jsme těsně před otevřením několika výkupních zastoupení, ale i fullservisových autocenter. Začátkem roku avizovaná lokální i mezinárodní expanze se dostala do fáze rychlé realizace a díky tomu se nám podařilo nejen splnit, ale i překonat hranici padesáti poboček, kterou jsme si vytyčili pro rok 2019,“ vysvětlila Topolová.

Díky expanzi již AAA AUTO letos překonalo hranici 50 poboček a působí již na 52 místech ve čtyřech zemích v rámci států V4, tj. České republiky, Slovenska, Maďarska a Polska. Do konce roku plánuje v regionu střední Evropy otevřít své zastoupení až v pěti dalších městech.

5
Diskuze

avatar
3 Komentáře
2 Reakce na komentáře
5 Sledující tohoto příspěvku
 
Nejvíce hodnocený komentář
Nejžhavější komentáře
5 Autoři komentářů
MartinBukovjanRudaFraňaLeoš Konečný Čerství autoři komentářů
  Odebírat  
nejnovější nejstarší nejlépe hodnocené
Upozornit na
Martin
Host
Martin

Nedivil bych se, že prodej stoupá z důvodu zdražování nových aut, kvůli přísnějším emisním a bezbečnostním normám. Čekal jsem až odejde staré auto a šel jsem do novějšího, takže doufám, že bude opět dlouho sloužit.

Bukovjan
Host
Bukovjan

My jsme si u nich také koupili auto, i30 téměř novou, najeto pár kilometrů a cena pro srovnání s novou i30 o dost levnější.

Leoš Konečný
Host
Leoš Konečný

Tak buď teta Kája lže anebo je mim realitu. Pokud vím tak AAA dramaticky prodejej klesly a hlavně financování a na jaře propustili docela dost lidí

Fraňa
Host
Fraňa

blbost, vždyt jsem tam letos na jaře kupoval focuse a švára před měsícem octávii

Ruda
Host
Ruda

Já jím třeba prodej podpořil, kia rio a bezproblému to jezdí už rok

PartneřiCSCARGO
RSD