umbrellamobility
umbrellamobility
umbrellamobility
Automobilový průmysl Automobily

AAA AUTO poprvé prodalo více než 8 tisíc aut za měsíc

Pobočka AAA Auto, ilustrační foto. Pramen: Aures Holdings
Pobočka AAA Auto, ilustrační foto. Pramen: Aures Holdings

Síť prodejen ojetých vozů AAA AUTO, která patří pod holding AURES, v červenci poprvé překonala hranici 8000 prodaných aut za měsíc. K dosud nejvyššímu objemu prodaných vozů za 31 dnů přispěl zejména rychlý rozvoj pobočkové sítě v Polsku, rekordní prodeje v Maďarsku a vysoký zájem o ojeté vozy v tuzemsku.

Už koncem června jsme zaznamenali rekordní týdenní prodeje v celé historii společnosti, nyní je jasné, že to byl signál k ještě významnějšímu růstu v celém měsíci červenci. Překonání hranice 8000 prodaných aut za měsíc byl náš dlouhodobý cíl pro letošní rok,“ uvedla Karolína Topolová, generální ředitelka a předsedkyně představenstva AURES Holdings, provozovatele sítě autocenter AAA AUTO-

Prodeje byly díky enormní poptávce silné ve všech zemích. Nejvíce v meziročním srovnání rostly o 67 % v Polsku, kde se letos za osm měsíců dostaneme na stejný objem jako za celý loňský rok. Skupina konkrétně v červenci prodala 8057 vozů, z toho 4264 v České republice, 1791 na Slovensku, 1376 v Polsku a 626 v Maďarsku.

Podle Karolíny Topolové jsou současné rekordní prodeje výsledkem nové strategie firmy, která v současné době rychle otevírá spíše výkupní pobočky, aby měla dostatek vozů pro uspokojení zvýšené poptávky. „V červnu jsme v rámci skupiny zprovoznili tři výkupní pobočky. V červenci jsme otevřeli další výkupní pobočku v Příbrami, v srpnu se chystáme zprovoznit výkupní centrum v Praze. V Polsku jsme těsně před otevřením několika výkupních zastoupení, ale i fullservisových autocenter. Začátkem roku avizovaná lokální i mezinárodní expanze se dostala do fáze rychlé realizace a díky tomu se nám podařilo nejen splnit, ale i překonat hranici padesáti poboček, kterou jsme si vytyčili pro rok 2019,“ vysvětlila Topolová.

Díky expanzi již AAA AUTO letos překonalo hranici 50 poboček a působí již na 52 místech ve čtyřech zemích v rámci států V4, tj. České republiky, Slovenska, Maďarska a Polska. Do konce roku plánuje v regionu střední Evropy otevřít své zastoupení až v pěti dalších městech.

10 Komentáře
nejnovější
nejstarší nejlépe hodnocené
Inline Feedbacks
View all comments
Vašek

Objeli jsme dost autobazarů a nakonec jsme skončili u áček. Slušných Mpiček už moc neni, oni ho měli.

Mastňoch

Lepší než koupit nějakou drahou raketu, když po půl roce to stojí i polovinu méně..raději ušetřím a koupím něco ojetějšího

Libor

My jsme si koupili v bazaru Smaxe kvůli rozrůstající se rodině a taky musím zaklepat, vše v pořádku.

Mazzuri

Po pravdě jsem z toho měl trochu obavy jít do áček, ale nakonec jsem tam koupil před půl rokem staršího Passata a mohu říci, že jsem na autě doposud nemusel řešit jediný problém.

Ondra Kožíšek

Nevím, kam jinam než do aaa bych si pro auto měl jít

Martin

Nedivil bych se, že prodej stoupá z důvodu zdražování nových aut, kvůli přísnějším emisním a bezbečnostním normám. Čekal jsem až odejde staré auto a šel jsem do novějšího, takže doufám, že bude opět dlouho sloužit.

Bukovjan

My jsme si u nich také koupili auto, i30 téměř novou, najeto pár kilometrů a cena pro srovnání s novou i30 o dost levnější.

Leoš Konečný

Tak buď teta Kája lže anebo je mim realitu. Pokud vím tak AAA dramaticky prodejej klesly a hlavně financování a na jaře propustili docela dost lidí

Fraňa

blbost, vždyt jsem tam letos na jaře kupoval focuse a švára před měsícem octávii

Ruda

Já jím třeba prodej podpořil, kia rio a bezproblému to jezdí už rok