Infrastruktura Letecké společnosti Letectví Letiště

A380 přesunuli v Praze ke cargo terminálu, pro největší letadlo chybí místo

První A380 v Praze, foto: Emirates
První A380 v Praze, foto: Emirates

Cestující letecké společnosti Emirates zažili v Praze v posledních dnech nečekaný výstup a nástup z/do největšího osobního letadla na světě. Namísto využití spojovacího prstu z terminálu je vozilo jedenáct autobusů.

Letiště Praha zažilo totiž nečekanou situaci: jedna ze dvou stojánek pro velká dálková letadla je mimo provoz kvůli opravě a druhá byla obsazená.

Podle informací redakce Zdopravy.cz je jedním z důvodů fakt, že na stojánce číslo 3 došlo vahou A380 k poškození kanálu. Letiště Praha to oficiálně nepotvrdilo ani nevyvrátilo. „Na letišti probíhají v rámci každodenního provozu plánované i neplánované opravy. Opravy, které teď probíhají, jsou kombinací obou těchto variant,“ řekla k probíhající opravě jedné stojánek Kateřina Pavlíková z tiskového oddělení.

Omezení pro lety Emirates má trvat do konce týdne, ve čtvrtek byl ale let odbaven normálně přes nástupní prst, protože jedna ze dvou stojánek byla volná. „Standardní odbavovací stání pro letadlo tohoto typu by mělo být opět k dispozici po skončení oprav,“ dodala Pavlíková.

A380 společnosti Emirates do Prahy létá aktuálně v konfiguraci pro 615 lidí. I přes velký počet cestujících se podařilo handlingové firmě zvládnout odbavení letadla včas.

5 komentářů

Klikni pro vložení komentáře
  • uff, tak v Praze vyjimka, v nalestenem prdu v pousti pry standard. Takze EK ma nadale u mne smolika…

  • Tak to asi vsechny me lety byly vyjimka, protoze ja v DXB nikdy mimo prst nestal 😀 …jinak ale souhlas, operativni zmeny se musi delat a na vystupu po schodeckach neni nic spatnyho 🙂

  • Emirates je dvakrat u carga, a hned se z toho dela afera.

    To, ze v dubaji jezdi prazska a380 “autobusem” bezne, se uz ale radeji nenapise. Nekonala by se senzace 🙂

Newsletter

Partneři