Letecké společnosti Letectví

A220 u sedmého provozovatele. Kanadské letadlo převzaly aerolinky Air Canada

A220-300 společnosti Air Canada. Foto: Airbus
A220-300 společnosti Air Canada. Foto: Airbus

Letecká společnost Air Canada převzala v kanadském Mirabelu oficiálně první Airbus A220-300. Letadlo původně vyvinuté kanadskou společností Bombardier je tak poprvé i ve flotile kanadských aerolinek. Air Canada jich mají objednáno celkem 45.

Aerolinka jimi bude postupně nahrazovat embraery a nejstarší letadla A320. Air Canada nasadí letadla nejprve na linky z Montrealu a Toronta do Ottawy, Winnipegu, Calgary, Edmontonu a New Yorku, současně s nimi otevře dvě zcela nové linky: z Montrealu do Seattlu a z Toronta do San Jose v Kalifornii.

Ostatní zákazníci A220-300 si zatím letadlo objednávají v konfiguraci pro 145 cestujících, Air Canada bude nabízet se 137 místy větší prostor. Dvanáct míst bude v byznys třídě, zbytek v ekonomické. Na palubě bude wi-fi připojení k internetu a v každé sedačce displej s palubním zábavním systémem.

„Je to pro nás dlouho očekávaná chvíle. Jde o letadlo, které zásadně mění náš byznys a posílí naši pozici na trhu,“ řekl finanční ředitel Air Canada Michael Rousseau. Dopravce chystá uvedení do provozu v druhé polovině ledna.

Airbus má na letadlo aktuálně 530 objednávek, dodal jich už sto.

nejnovější nejstarší nejlépe hodnocené
Upozornit na
Martin KK
Host
Martin KK

Off topic: A je to tady SW Group kupuje celý skyteam takže např. Delta Airlines

Lukáš F.
Host
Lukáš F.

Vy jste si přidal do svařáku vodku?

Martin KK
Host
Martin KK

Ne

Jen tak
Host
Jen tak

Hybaj domů na novinky .)

VíKo
Host
VíKo

Ta vybava sedacek je libova teda.

Martin V.
Host
Martin V.