Omezení u Nového Boru. Přes trať projedou auta jen kyvadlově

Oprava přinese krátkodobé uzavírky silnice I/9.
Ředitelství silnic a dálnic (ŘSD) začíná zítra na silnici I/9 s opravou mostu přes železniční trať mezi Českou Lípou a Jedlovou. Rekonstrukce přinese na několik měsíců omezení v podobě kyvadlového provozu řízeného semafory.
O zahájení prací informovalo ŘSD v tiskové zprávě. Jde o most na obchvatu Nového Boru před příjezdem na křižovatku se silnicí I/13 ve směru od České Lípy. Zakázku za 17,9 milionu korun získala společnost Silnice Group. „Oprava je rozdělena do dvou stavebních sezón. S příchodem zimního období bude provoz na mostě dočasně obnoven. Druhá polovina mostu bude opravena v příštím roce, kdy budou stavební práce pokračovat. Dokončení plánujeme v létě 2026,“ řekla Kamila Zahálková z oddělení komunikace ŘSD.
Důvodem opravy je špatný stav spodní stavby a nosné konstrukce. Rekonstrukce zahrne výměnu krajních nosníků se sanací zbytku konstrukce spojené s úplnou výměnou mostního svršku i s obnovou hydroizolace.
V době snášení nosníků a osazení nosníků dojde ke čtyřem krátkodobým uzavírkám silnice I/9. Objízdná trasa bude vedena přes Nový Bor.