ŘSD má projektanty pro dalších 23 kilometrů D55, v Břeclavi má být hotovo v roce 2032

D55 v úseku Rohatec - Břeclav využije stávající trasu I/55. Snímek je z Hodonína. Foto: Google Street ViewD55 v úseku Rohatec - Břeclav využije stávající trasu I/55. Snímek je z Hodonína. Foto: Google Street View

Projekční zakázky získala dvě stejná sdružení.

Ředitelství silnic a dálnic (ŘSD) dokončilo v těchto dnech výběr projektantů na další dva úseky dálnice D55 o celkové délce přes 23 kilometrů. Půjde o části Rohatec – Lužice a Lužice – Břeclav. Podle aktuálních plánů by se mělo začít stavět v roce 2028.

V obou případech jde o projektanty pro dokumentaci pro společné povolení. Zadání projekčních prací vyplývá z kontraktů zveřejněných v registru smluv. Zakázku pro úsek Lužice – Břeclav získalo za 45,2 milionu korun sdružení vedené společností HBH Projekt. Úsek bude dlouhý 11,8 kilometru, odhadované náklady jsou 2,56 miliardy korun.

Stejné sdružení získalo i zakázku na projektování úseku Rohatec – Lužice za 55,7 milionu korun. Úsek bude dlouhý 11,5 kilometru. Odhadované náklady na jeho stavbu jsou lehce pod dvěma miliardami korun.

Stavba další části D55 se blíží, ŘSD vybralo firmy na zpracování zadávací dokumentace

Kromě HBH Projekt jsou ve sdružení ještě společnosti Sagasta, Geotest, Link Projekt a Rušar mosty.

Jižní část D55 má začít vznikat v roce 2028. V jeden rok plánuje ŘSD začít se stavbou dalších dvou úseků z Bzence do Rohatce. Podle aktuálních plánů by měla být celá dálnice hotová do roku 2032.

Zatímco úsek z Bzence do Rohatce bude jedním z nejsložitějších kvůli průchodu chráněným územím, stavba Rohatec – Lužice by měla být relativně jednoduchá. Povede ve stopě stávající silnice I/55, která bude použita jako jeden z jízdních pásů budoucí dálnice. Detailně trasu popisuje informační leták.

D55 do Bzence bude kompletně hotová v červenci, slíbilo ŘSD

Podobně je řešen i úsek Lužice – Břeclav, který rovněž povede ve stopě silnice I/55. Součástí projektování není křižovatka Břeclav, která bude řešit napojení na D2, bude se zpracovávat samostatně. Detailně stavbu popisuje informační leták.

D55 Rohatec - Lužice. Foto: ŘSDD55 Lužice - Břeclav. Foto: ŘSDStav výstavby D55 k srpnu 2024. Foto: ŘSD

Rozestavěné a plánované úseky D55

Tagy D55 D55 Lužice - Břeclav D55 Rohatec - Lužice HBH Projekt Ředitelství silnic a dálnic ŘSD
43 komentářů