5:09. Norwegian pokořil vlastní rekord v nejkratším přeletu z New Yorku do Londýna

Norwegian na dálkové lety nasazuje Boeing 787 Dreamliner. Foto: Norwegian.comNorwegian na dálkové lety nasazuje Boeing 787 Dreamliner. Foto: Norwegian.com

Letecká společnost Norwegian Air Shuttle překonala o čtyři minuty svůj vlastní rekord v nejkratším letu mezi New Yorkem a Londýnem.

Letecká společnost Norwegian Air Shuttle překonala o čtyři minuty svůj vlastní rekord v nejkratším letu mezi New Yorkem a Londýnem. Díky silnému větru zvládl Boeing 787 Dreamliner let za 5 hodin a 9 minut.

O novém rekordu informoval jako první britský Daily Mail,  nejkratší let potvrzují i data o letu DY7014 z 8. února na serveru Flightradar24.com.

Dreamliner s registrací G-CJGI s kapitánem Martin Woodem dosáhl díky silnému západnímu proudění rychlosti až 1286 kilometrů za hodinu, na londýnském letišti Gatwick přistál o hodinu dříve, než je v letovém řádu. Norwegian pokořil ani ne měsíc starý vlastní rekord na této trase.

Podle kapitána Martina Wooda pomohla rekordu trasa přímo ve středu proudění, které dosahovalo rychlosti 357 kilometrů za hodinu. I když je dosažená rychlost už z kategorie nadzvukové, letadlo hranici rychlosti zvuku nepřekonalo kvůli síle proudění vzduchu. Když překonal dreamliner rekord v lednu, rychlost větru byla nižší: 325 kilometrů za hodinu. I proto byla maximální rychlost letadle o několik desítek kilometrů za hodinu nižší. Maximální rychlost byla 0,85 Mach.

Rekord nejrychlejších transatlantického spojení drží legendární Concorde. V únoru 1996 překonal trasu za 2 hodiny a 53 minut.

Tagy Boeing 787 dreamliner Norwegian Air Shuttle rekord
Žádné komentáře