Automobily

120 milionů bez soutěže. Ťok nechá provoz informačního systému STK AutoContu

AutoCont dodává státu i systém na měření emisí. Foto: MDČR
AutoCont dodává státu i systém na měření emisí. Foto: MDČR

Společnost AutoCont CZ má získat bez soutěže další zakázku na provoz informačního systému stanic technické kontroly. Za čtyři roky ji chce ministerstvo dopravy zaplatit 120 milionů korun.

Vyplývá to z materiálu, který odeslalo ministerstvo dopravy do meziresortního připomínkového řízení. Důvodem má být skutečnost, že v neveřejné části systému jsou data, která jsou tajná. Postup posvětil i Národní bezpečnostní úřad a Bezpečnostní informační služba. Pokud vláda materiál schválí, smlouva má začít platit v říjnu.

Podle materiálu do vlády by při soutěži na provoz systému došlo zpřístupněním zadávací dokumentace k vyzrazení utajované informace. Třicet milionů korun ročně má zajistit bezproblémový chod systému na stanicích technické kontroly a stanicích měření emisí v návaznosti na schválení technické způsobilosti a registrace vozidel na obecních úřadech obcí s rozšířenou působností.

Informační systém stanic technické kontroly je jediným centralizovaným systémem v České republice, který zajišťuje evidenci a vyhodnocování činnosti stanic technické kontroly k sestavení protokolu o technické prohlídce, k evidenci kontrolních nálepek a předávání informací ze stanic měření emisí do stanic technické kontroly.

2 komentáře

Klikni pro vložení komentáře
  • Autocunda, to je ta firma, jak kdysi odstřihla internet od škol. Ti byli ve státních zakázkách vždycky nej.

  • Buď je to vyhozených x milionů, které by třeba bylo možné soutěží ušetřit, nebo by měl Ťok vyložit karty na stůl, jako to udělal s Kapschem, aby si veřejnost mohla udělat obrázek. Každopádně je dobře, že se v tom vrtáte.

Newsletter

Partneři


Výběr editora