egoe-plus
Letecké společnosti Letectví

10 let Emirates v Praze. Největší dálkový dopravce na Ruzyni tají datum návratu, prodává letenky na srpen

První A380 v Praze, foto: Emirates
První A380 v Praze, foto: Emirates

Letiště Praha si připomíná jedno výročí, které zatím ale nemá jak slavit. Přesně před deseti lety začala do Prahy létat společnost Emirates. Dopravce, který jako jediný do Prahy nasazoval pravidelně Airbus A380, se za tu dobu stal největším dopravcem v dálkové dopravě na Ruzyni, v současnosti ale není úplně jasné, kdy se do Prahy vrátí.

Datum obnovení linky stále nemůžeme potvrdit,“ uvedlo mediální zastoupení firmy. Podle rezervačního systému by měla firma začít létat od 2. srpna zatím čtyřikrát týdně: v pondělí, středu, pátek a neděli s Boeingem 777-300.

Emirates v Praze začínaly s Airbusem A330-200, brzy ale přišlo navýšení kapacity nasazením Boeingu 777-300ER. Největší skok nastal v roce 2016, kdy firma začala pravidelně nasazovat největší osobní letadlo světa, Airbus A380. Od roku 2018 pak firma přidala dokonce druhou denní frekvenci, už loni ji ale začala omezovat.

Emirates výrazně otevřely a zpřístupnily lety zejména do Asie a Austrálie, do jejich vstupu řada českých cestujících cestovala za levnějšími letenkami na letiště v okolních zemí. Firma také využila boomu zájmu linky do Dubaje, která byla zejména v době uprchlické krize v Evropě oblíbeným místem na dovolenou pro české turisty. Současně linka z Dubaje do Prahy sloužila i jako velmi silný přísun zahraničních turistů, zejména z Asie a Austrálie. Emirates byly i prvním dopravcem, který do Prahy zavedl skutečnou první třídu na palubě včetně například sprch.

Letecký publicista Rosťa Kopecký přinesl zajímavý rozhovor s pilotem prvního letu do Prahy.

5 Komentáře
nejnovější
nejstarší nejlépe hodnocené
Inline Feedbacks
View all comments
Petr

Malý tip redakci, co by možná stál za článek – omlouvám se, že to píšu sem, ale nevím, kam jinam. Skupina Lufthansa zrušila den po schválení státní pomoci ohromné množství letů na léto. Sranda je, že nikomu z cestujících nedali vědět a ti na to tak přicházejí až při případném přihlášení do svého profilu na webu Lufthansy. Zákazníci mají zablokované peníze a nemůžou se ani přebookovat, protože LH zrušila možnost refundace/rebooku online a call centra jsou přetížená. Na Facebooku mají už tisíce stížností. Mně se podařilo po 3 hodinách na lince dovolat do call centra v Kanadě, protože tam to… Číst vice »

Lubox

Od začátku června jsem měl 3 lety s LH, nikdy jsem neletěl tak jak jsem si to booknul. Ruší to jak na běžícím pásu, tohle co teď udělali je dobrá „prasecinka“ a LH jako jediná ještě neposlala cash za refun z března, dubna a května. LX, TK, OS vše již vyrefundovali.

Janina

Můžu potvrdit. Kolegyni najednou zrušili letenku do Kanady na začátek příštího týdne. Dozvěděla se to včera úplnou náhodou, když si kontrolovala svou rezervaci, nedali jí ani nikomu z rodiny, kdo s ní taky letí, vědět.
Strávila asi 3 hodiny na telefonu aby zjistila, že Lufthansa zrušila ranní let okolo 6:00 z Prahy do Frankfurtu. Takže se podařilo vyřešit a pak z Frankfurtu přes Montreal už to zůstalo stejné.

Ondřej

První třídu do Prahy zavedl Korean Air ještě před nástupem Emirates.

Partneři


Czechtoll

pst
podcast