posily_do_teamu

V Plzni vznikne nový kruhový objezd, umožní bezpečnější nájezd na Klatovskou

Klatovská třída u Škodalandu. Foto: Radka Žáková / plzen.euKlatovská třída u Škodalandu. Foto: Radka Žáková / plzen.eu

Výstavba proběhne za provozu, řidiče čeká kyvadlový provoz.

V Plzni začíná v pondělí stavba nové okružní křižovatky na Klatovské třídě. Vznikne u sportovního areálu Škodaland. Cílem je umožnit bezpečnější najíždění na hlavní ulici.

Zakázku za 27,63 milionu korun získala společnost Berger Bohemia. Stavba bude prováděna po čtyřech etapách od 3. března do listopadu, po celou dobu bude místem zajištěn kyvadlový provoz řízený semafory.

„V daném místě na hlavní komunikaci vjíždí nákladní doprava z průmyslového areálu i auta ze sportparku. Vznikem okružní křižovatky se zde zvýší bezpečnost. Řidičům zde ztěžují bezpečný výjezd špatné rozhledové podmínky, neboť křižovatka je za mírnou zatáčkou. Navíc tu chybí chodník pro pěší a na zastávkách autobusů MHD i zvýšená nástupní hrana. To vše zde bude doplněno,“ řekl Aleš Tolar, náměstek primátora pro oblast dopravy a životního prostředí.

Sportovní areál Škodaland na březích přehrady České údolí je hlavně v létě hojně navštěvován. Jsem rád, že se místo, kudy sem přichází i přijíždí hodně návštěvníků, zlepší. Okružní křižovatka usnadní výjezd hlavně těm, kteří se ze Škodalandu budou vracet do Plzně,“ uvedl starosta třetího městského obvodu David Procházka.

Stavba zahrnuje kromě nové okružní křižovatky s chodníky a autobusovými zálivy také opravu dešťové a splaškové kanalizace, opravu a výstavbu vodovodu, úpravu veřejného osvětlení a sadové úpravy.

Tagy Berger Bohemia Klatovská Plzeň
Žádné komentáře