Podepsáno. IndiGo výrazně rozšíří dálkové lety, koupí dalších 30 strojů A350

Indický dopravce má u Airbusu objednáno celkem 60 letadel.
Indická letecká společnost IndiGo zdvojnásobí svoji objednávku na nová dálková letadla Airbus A350-900. Dopravce včera podepsal smlouvu na dodávku dalších třiceti nových letadel A350-900.
Předběžnou dohodu oznámil dopravce už loni v červnu na kongresu sdružení leteckých společností IATA, včera podepsal finální smlouvu. S již předchozí objednávkou tak bude mít společnost postupně k dispozici 60 letadel A350. Šéf firmy Pieter Elbers toto rozhodnutí označil za strategický krok.
Indický dopravce letos vstoupil do dálkových letů s pronajatými Boeingy 787-9 od Norse Atlantic Airways. Firma první dálkové airbusy objednala loni, dodané mají být v roce 2027. Dodávka nových třiceti letadel je plánována na počátek příští dekády.
Pro Airbus je IndiGo velmi důležitým zákazníkem, firma si u evropského výrobce objednala celkem přes 900 letadel. Příští rok začne s dodávkami modelu A321XLR.