Do polských Tych dorazily ze Škody nové trolejbusy. Začíná největší proměna flotily v historii města

Dojezd na baterie je 20 kilometrů.
Polský dopravní podnik Tyskie Linie Trolejbusowe, který provozuje trolejbusové linky ve slezském městě Tychy, představil první nové trolejbusy Solaris Trollino 12. Do města dorazily z Česka. Kompletní elektrovýzbroj je od společnosti Škoda Electric.
Pořízení celkem 18 nových trolejbusů je největší investicí do obměny vozového parku trolejbusů ve městě.
Škoda získala zakázku na dodávku výzbroje v prosinci 2024. Zatímco většinou jde do soutěží na trolejbusy sama, v Tychách je v roli subdodavatele domácího výrobce autobusů Solaris, s kterým dlouhodobě spolupracuje.
Škoda trolejbusy vybavuje kompletním trakčním pohonem, automatickým sběračem, paketem trakčních baterií a diagnostikou.
„Tuto spolupráci považujeme za velmi důležitou, protože se jedná o návrat škodovácké trolejbusové výzbroje na polský trh. Navazujeme na řadu úspěšných projektů z minulosti a doufáme, že se Škoda Group bude moci podílet na dalším rozvoji ekologické dopravy v polských městech,“ uvedl při podpisu smlouvy Karel Majer, předseda představenstva dceřiné Škoda Electric.
Trakční baterie umožní trolejbusům v Tychách dojezd mimo troleje až 20 kilometrů.












