Na ostravském letišti bude mít dočasnou základnu NyxAir, v Mošnově umístí dva Saaby a ATR

Jedno z letadel má být v Ostravě dlouhodobě.
Ostravské letiště poslouží jako dočasná základna pro letadla společnosti NyxAir. V Mošnově by měl dopravce bázovat stroje Saab 340 a ATR.
„Estonská letecká společnost NyxAir si vybrala Letiště Ostrava jako svou dočasnou bázi pro některá letadla ze své flotily. Letouny typu ATR 72 a Saab 340 u nás aktuálně parkují a využívají technické zázemí letiště,“ uvedlo Letiště Ostrava na sociální síti LinkedIn.
Podle zdrojů deníku Zdopravy.cz počítá NyxAir s umístěním jednoho Saabu 340 na ostravském letišti po delší dobu, druhý letoun stejného typu a ATR 72 by měly být na Mošnově asi do konce května. Saabů je na letišti momentálně více, dělá se na nich údržba. Právě kvůli opravám létaly stroje společnosti NyxAir do Ostravy již v minulosti.
NyxAir je rychle rostoucí estonská letecká společnost založená v roce 2017. Dopravce provozuje pravidelné, charterové a nákladní lety. Zaměřuje se také na poskytování tzv. ACMI služeb (pronájmy letadel i s posádkami, údržbou a pojištěním). NyxAir má centrálu v Tallinnu s prodejní kanceláří ve švédském Malmö.
„V sekci charter a ACMI nabízíme na míru šité a plně přizpůsobitelné lety v Evropě, Asii, na Blízkém východě a v Africe. Naši zaměstnanci s rozsáhlými zkušenostmi v oblasti letectví jsou k dispozici 24/7, 7 dní v týdnu. Flotila NyxAir se skládá ze spolehlivých a úsporných letadel ATR a Saab v komerčních i nákladních verzích,“ uvádí aerolinka na svém webu s tím, že její flotila aktuálně čítá celkem 9 letadel (ATR a Saab).
Pravidelně létá mezi Tallinnem a Kuuresaare na ostrově Saaremaa.