Z Prahy zamířily dvě tramvaje na sever. Jedna do Liberce jako pluh, druhá k lanovce

Nakládka sněžného pluhu T3M do Liberec. Foto: Ondřej Kubát / DPPNakládka sněžného pluhu T3M do Liberec. Foto: Ondřej Kubát / DPP

Původní pluh v Liberci dosloužil, čeká se na vyrobení nového.

Po ulicích Liberce začne dočasně jezdit pražská tramvaj T3M se sněžným pluhem. Od Dopravního podniku hl. m. Prahy (DPP) si ho půjčil Dopravní podnik měst Liberce a Jablonce nad Nisou (DPMLJ).

Původní pluh v Liberci již dosloužil a nyní se čeká na výrobu nového. Proto se DPMLJ rozhodl obrátit na své pražské kolegy s žádostí o zápůjčku. Jde konkrétně o pluh T3M ev. č. 5419 z vozovny Pankrác. Měsíčně za pluh zaplatí 4 865 Kč bez DPH, DPMLJ platí i přepravu pluhu z Prahy do Liberce a zpět. Pronájem je do dubna, k přepravě došlo dnes.

Tento pluh nebude DPP v letošní zimní sezóně chybět, protože jsme flotilu našich pluhů ve srovnání s loňským rokem posílili o dva další tlačné pluhy. Všechny zimní pluhy, které máme ve flotile, jsou plně provozuschopné a připravené na nasazení do služby,“ řekl vedoucí oddělení komunikace DPP Dan Šabík.

Druhý vozem, který dnes vyrazil na sever, je vyřazená tramvaj T6A5 ev. č. 8669. Tu koupila společnost Měšťanský pivovar Turnov. Tramvaj bude u parkoviště u dolní stanice lanové dráhy v lyžařském areálu Obří sud na Javorníku u Liberce. Salon pro cestující projde úpravou a až vše bude dokončeno, tramvaj bude sloužit pro občerstvení návštěvníků areálu.

Nakládka tramvaje T6A5 v Praze. Foto: Ondřej Kubát / DPP

Nakládka tramvaje T6A5 v Praze. Foto: Ondřej Kubát / DPP

Tagy Dopravní podnik hl. m. Prahy Dopravní podnik měst Liberce a Jablonce nad Nisou DPMLJ dpp seznam sněžný pluh T6A5
30 komentářů