Z nádraží rovnou ke Konopišti. V Benešově otevřeli prodloužený podchod pod kolejištěm

Prodloužený podchod na nádraží v Benešově. Pramen: Správa železnicProdloužený podchod na nádraží v Benešově. Pramen: Správa železnic

Původně "slepý" podchod dostal nové vyústění směrem k západnímu předměstí a zámku Konopiště.

Správa železnic (SŽ) dnes uvedla po téměř ročním budování do zkušebního provozu prodloužený nádražní podchod v Benešově. Původně „slepý“ podchod dostal nové vyústění směrem k západnímu předměstí a zámku Konopiště. Město pak zajistilo propojení s ulicí Jana Nohy.

„Ode dneška je podchod ve zkušebním provozu, ke kompletnímu dokončení včetně kolaudace navazující městské přístupové komunikace dojde v průběhu července,“ oznámila Správa železnic na twitteru. Stavbu provedla společnost Strabag Rail, smluvní cena je 47,3 milionu korun.

Délka nové části podchodu je 45,5 metru a šířka čtyři metry. Podchod je ukončen schodištěm a výtahem. V celé stanici byl doplněn orientační a informační systém.

Prodloužený podchod na nádraží v Benešově. Pramen: Správa železnicProdloužený podchod na nádraží v Benešově. Pramen: Správa železnicProdloužený podchod na nádraží v Benešově. Pramen: Správa železnic

Práce začaly loni v polovině letních prázdnin a podle původních předpokladů měly být hotovy ještě před koncem loňského roku. Podle Správy železnic bylo zprovoznění přeloženo na letošek kvůli nutnosti zkoordinovat celou stavbu s navazující investicí města do přístupové cesty.

Město v nedávné minulosti u nádraží vybudovalo také nový dopravní terminál za 195 milionů korun, který lidem zjednodušil přestupování mezi vlaky a autobusy. Součástí byla rekonstrukce autobusového nádraží. Na místě bývalého skladiště Českých drah město postavilo parkovací dům za téměř 170 milionů korun.

Česká železnice aktuálně zažívá dobu prodlužování podchodů. Na pražském hlavním nádraží byl loni dokončen průchod na Žižkov, otevřel se také prodloužený podchod na nádraží Vršovice (nově vede až do Nuslí), podobné prodloužení se chystá například i v Holešovicích, Vsetíně, Havířově či Českých Budějovicích.

Tagy podchod Benešov Správa železnic
31 komentářů