Wizz Air vykázal za první čtvrtletí ztrátu 285 milionů eur, chystá se na další vlnu rušení letů

Airbus A321 v barvách Wizz Air. Foto: Wizz AirAirbus A321 v barvách Wizz Air. Foto: Wizz Air

Dopravce čeká návrat zisku v tomto čtvrtletí.

Nízkonákladová letecká společnost Wizz Air vykázala za první čtvrtletí provozní ztrátu ve výši 285 milionů eur. Tzv. load factor, tedy ukazatel obsazenosti, který udává naplněnost letadel, se od července nadále zlepšoval na více než 90 %. Dopravce uvedl, že v tomto čtvrtletí očekává návrat k zisku.

Generální ředitel Wizz Air József Váradi v červnu prohlásil, že společnost je přesvědčena o návratu k produktivitě před covidem tím, že ještě letos dosáhne plného využití svých letadel.

Aerolinka však během léta očekává omezení provozu o dalších 5 %, aby zmenšila dopad „probíhajících externích narušení“. Těmi jsou myšleny například problémy s vlastním nedostatkem palubního personálu, nedostatek zaměstnanců na letištích či probíhající stávky v oblasti letecké dopravy. Tyto potíže vedou letecké dopravce navzdory vysoké poptávce k rušení tisíců letů.

Wizz Air se v posledních letech zaměřoval na expanzi ve východní Evropě, probíhající ruská invaze na Ukrajinu však narušila jeho plány a současně mu v dané lokalitě významně ochromila příjmy.

Tagy Wizz Air
23 komentářů