Wizz Air chystá expanzi v Rumunsku, nabere tamní personál, přidá nové lety a otevře další základnu.

Airbus A320 společnosti Wizz Air v Praze. Foto: Letiště PrahaAirbus A320 společnosti Wizz Air v Praze. Foto: Letiště Praha

Do již tak neobvykle rozsáhlé sítě rumunských destinací přibude několik novinek.

Nízkonákladový dopravce Wizz Air oznámil expanzi na regionálních letištích v Rumunsku. Svou novou základnu otevře v Suceavě, kde najdou bázi dva Airbusy A321neo. Ty obslouží jak současnou síť nabízených destinací, tak pět nových linek. Půjde o pravidelné spojení s Eindhovenem, Bruselem, Paříží, Benátkami a kyperskou Larnakou. Nové linky budou v provozu od poloviny prosince. Doposud létá aerolinka ze Suceavy do jedenácti destinací v sedmi zemích. Posíleny budou frekvence letů do Boloni, Říma a do Bergama, kam se bude létat dokonce denně.

V druhém největším městě Rumunska, Iasi, rozšíří Wizz Air svou už tak rozsáhlou síť více než 20 nabízených destinací o Kodaň, Memmingen a letiště Mulhouse u Basileje. Z Craiovy pak dopravce přidá dvě nové linky, a to do dánského Billundu a italského Turína. I tyto lety započnou v polovině prosince.

Expanzi rumunské sítě Wizz Airu předcházelo před dvěma týdny vyhlášení náboru více než 100 nových členů palubního personálu. Dopravce se s uchazeči setká na 21 náborových setkáních v sedmi rumunských městech konaných v srpnu a září. Hlásit se mohou jak zkušení kandidáti, tak úplní nováčci.

Wizz Air má na rumunském trhu poměrně silnou základnu nabízených destinací. Jen z hlavního města létá do více než 50 destinací. Dostatečnou pozornost aerolinky mají také tamní regionální letiště. Nízkonákladový dopravce létá až na deset dalších rumunských letišť.

Tagy rumunsko Wizz Air
3 komentáře