Doprava ve městě Silniční nákladní doprava

Vyhněte se nám, vyzval řidiče kvůli kolabující dopravě Havlíčkův Brod

Budování cyklostezky podél silnice I/38 v Havlíčkově Brodě. Foto: Chládek a Tintěra Havlíčkův Brod
Budování cyklostezky podél silnice I/38 v Havlíčkově Brodě. Foto: Chládek a Tintěra Havlíčkův Brod

Doprava v Havlíčkově Brodě od dnešního rána kolabuje kvůli uzavírkám silnic, potíže má i MHD. Výrazně ztížený je průjezd Lidickou ulicí, dělníci tam dnes začali opravovat část hlavního tahu I/38. Auta po něm jezdí ve směru od Kolína na Jihlavu. Další dopravní omezení přibylo kvůli pracím v uzavřené Dolní ulici v centru. „Kdo může, ať se Havlíčkovu Brodu vyhne,“ řekl místostarosta Libor Honzárek (TOP 09).

Radnice na možné komplikace v dopravě upozornila minulý týden na tiskové konferenci. Uzavírky ve městě budou nejméně 14 dní, někde do konce měsíce. Obavy se dnes po ránu potvrdily. Rušná silnice I/38 je pro řadu řidičů částečnou alternativou k D1.

Kvůli ucpanému hlavnímu tahu od Jihlavy a od Kolína se řidiči snaží najít jiné cesty a problémy se přelily i na ostatní silnice ve městě. „Pokud by to šlo, doporučujeme do Havlíčkova Brodu nejezdit. Ostatní musíme požádat o trpělivost,“ řekl Honzárek. Provoz světelné signalizace u místa oprav v Lidické ulici se podle něj snaží ladit experti firmy AŽD Praha, cílem je snížit dopad snížené průjezdnosti tahu na dopravu ve městě.

Potíže má MHD. „Silnice jsou vesměs ucpané stojícími vozidly, máme zpoždění. Některé spoje musíme vynechávat,“ řekl ČTK Lubomír Hepner z technických služeb, který má MHD na starosti. Upozornil na to, že problémy se týkají celého města. „Jednotlivé spoje na sebe navazují. Když autobusy zůstanou stát v koloně, neodjede spoj ani tam, kde je volno,“ uvedl.

Dnes zahájené opravy se týkají 450 metrů vozovky v Lidické ulici, jíž denně projíždějí tisíce vozidel. Investorem je ŘSD. Opravovaným úsekem u světelné křižovatky jezdí auta v obou směrech jedním pruhem. V jednom místě je ale průjezdný jen jeden pruh a auta tam střídavě pouštějí semafory. Ve směru z centra není možné na světelné křižovatce odbočit na Jihlavu. Objízdná trasa vede ulicemi Havířská a Průmyslová. Opravy silnice potrvají nejméně 14 dní, při špatném počasí až do konce měsíce.

V Havlíčkově Brodě jsou zavřené i další silnice. Dolní ulice bude neprůjezdná do konce měsíce, stejně jako silnice v Mírové ulici, kudy auta vyjíždějí směrem na Bartoušov. Další uzavírka přibude v úterý v Chotěbořské ulici. Kvůli rekonstrukci rozvodů plynu auta tímto úsekem neprojedou do poloviny listopadu.

ČTK

36 Komentáře
nejnovější
nejstarší nejlépe hodnocené
Inline Feedbacks
View all comments
Jan

Co to kecaj už několik let je to ucpaný….

kzl

Při včerejšku jeden můj známý nadával na osmikilometrovou kolonu ze skuhrova při cestě do HB. Koukám ale že teprve dnes a zítra se dopravní situace pořádně zkomplikuje.

Szantus

Tak za uzavírku Lidické ulice (tzv.nová Jihlavská) nemůže město, ale ŘSD… Ostatní uzavírky jsou plánované dlouhodobě.

Alexandr

Tak to jsem měl štěstí, když jsem dneska ve 14:10 dojel autem ze Žižkova na nádraží za 10 minut, abych odjel ve 14:33 osobákem studovat do Prahy. 🙂 Jel jsem přes náměstí, Husovu a Masarykovu a na Masaryčce natrefil na zelenou vlnu. Autobusy MHD údajně jezdí dle stránek TSHB (http://tshb.cz/assets/File.ashx?id_org=200142&id_dokumenty=3594) přes ulici Boženy Němcové/Na Valech. Nedovedu si představit, že by tudy projel autobus: https://mapy.cz/zakladni?x=15.5803883&y=49.6075686&z=18&pano=1&pid=53163119&yaw=2.549&fov=1.257&pitch=0.069 Škoda, že město nebylo schopno vydat výlukový jízdní řád MHD, aby se aspoň zachovaly přípoje k vlakům. Město akorát alibisticky řeklo něco ve smyslu: „nejezděte autobusem, může vám ujet vlak.“ 🙁 Dopravní kolaps není v Brodě… Číst vice »

Jiří Kocurek

… že by tudy projel autobus. Projede. Bude to natěsno, ale půjde to. Jen od toho obchodu se střelivem dál musí zůstat volno, jinak bude tolik sakrů, že snad bude nutno přerušit bohoslužbu v kostele.

Jiří Kocurek

Vyhněte se Havlíčkovu Brodu. Jenže kudy? D1 je rozkopaná. D(R)43 a D35 jsou silnice, jaké svět neviděl. A nádavkem je Brno rozkopané snad víc než D1.

exttmis

Pan Honzárek by měl po dnešním dni (pokud má ještě nějaký zbytek cti ) okamžitě odstoupit i s celým současným vedením města.

jj@jj.com

jj, a az zitra zavrou choteborskou, tak uz se nedostane nikdo nikam…

je to banda nekompetentnich

exttmis

Hlavně, že mají novou střechu na radnici

Ing Jouda

MHD v Brodě nepotřebuje ani žádné uzavírky na to aby nefungovala.
Koncepce jízdních řádů, tak aby nebyl zachován přestup na vlakovou dopravu mluví za vše.
Tragikomedie

Pavla

Bydlím v HB a to, co se tam ode dneška děje nemá obdoby. Dokud dnes „neomezili“ provoz na Lidické ulici, tak to ještě šlo, ale teď už se nedostanete nikam. Vedení města zřejmě není z HB, že nevědí, že už takhle se město nedalo projet. Dle mého stačilo počkat…

Tomáš

Nebylo možné to opravit jen nějak provizorně a s důkladnější rekonstrukcí počkat až po zprovoznění JV obchvatu, který se právě začíná stavět?

Ulafme

Na tu jednoduchou otázku existují dvě různé odpovědi, které závisí na tom, jestli jste nebo nejste volič ANO…

Tomáš

Moc mi není jasné, proč do toho pletete politiku. Volič ANO rozhodně nejsem. Ale spíš je to podle mně o (ne)schopnosti koordinace dvou různých staveb. Ale třeba to bylo opravdu nutné, místní situaci neznám.

Ulafme

Váš dotaz, proč do toho pletu politiku, svědčí o tom, že bohužel nevíte, co to ve skutečnosti politika je.
Pokud tedy volič ANO nejste, tak ta odpověď na otázku, „Nebylo možné….atd?“ je, že NEBYLO.
Tahle země je momentálně jejich a jim je úplně jedno, co se v nějakém HB děje. Peníze tečou správným směrem a 30% v dalších volbách je tak zajištěných…

Dushan

Samospráva HB: Po komunálních volbách roku 2010, stejně jako po komunálních volbách roku 2014, byl zvolen starostou města Jan Tecl z ODS. Radu města tvoří po volbách v roce 2014 zástupci ODS, ČSSD, KDU-ČSL, TOP 09, hnutí Broďáci a Společně pro Brod.

Ulafme

Za situaci na silnicích první třídy, tj. včetně nekompletního obchvatu I/38, je plně zodpovědné ŘSD. Což znamená Babiš a ANO, které má tuto instituci pevně v rukou již téměř sedm(!) let…

Přemek

Tři vaše příspěvky a ani jeden konstruktivní. Což značí, že jste asi sám neschopný ničeho jiného než bečení jako ovce. Pochopitelně že se ŘSD musí domlouvat s městem, když něco staví na jeho pozemcích, byť jde o silniční komunikaci první třídy minimálně ve správě ŘSD, pokud ne v majetku. Pokud město nestanoví podmínku průjezdnosti a dopravní obslužnosti po dobu stavby, pak se stavba optimalizuje z hlediska investora a stavitele. Jenže tohle vy nejste schopen pochopit, a tak zůstávají pouze primitivní politické útoky. Ani já nejsem člen ani volič ANO…

Ulafme

Co to melete o mé „nekonstruktivnosti“? Já nejsem StBák Babiš ani Mára Prchal. Nejsem to já, kdo tady už osm roků vykřikuje, že „není politik“, jak se „stát řídí jako firma“, že „deficit rozpočtu je jako ztráta a kdo by mi přinesl ve firmě ztrátový rozpočet, toho vyhodím“, že „všeci kradnů“… a mohl bych pokračovat. ON tady přišel jako spasitel, aby všem ukázal, jak se to má dělat. Místo toho jen hrabe dotace, lže kudy chodí a stát je úplně v prdeli. A já nejsem konstruktivní??! Ta StBácká mrdka má rukou takovou moc, jakou tady od 1.1.1993 nikdo neměl. Kdyby… Číst vice »

exttmis

A nechtěl by jsi si svoje výlevy nechat na zasedání vaší stranické buňky ? Tady to jsou stránky o dopravě. pokud máš touhu vyřizovat si svoje politické účty, zvol si jiné stránky (je jich dost). Přemek má naprostou pravdu.

J.L.

A v r. 2018 v Havl. Brodu volby nebyly?

Hanka

Upřímně jsem od Babiše potkala traktory v té koloně a myslím že mu to dělá také dost škody (v zemědělství při sklizni čekat na traktor přes hodinu je průser) takže bych ANO do tohoto netahala 🙂

On.

Je to oprava nedávno opraveného úseku. Prostě se to na poprvé nepovedlo a oddalování by se jen prodražilo a navíc by pak nešlo o reklamaci nýbrž novou akci.

Přemek

Potud OK, ale pro si město nestanovilo podmínky dopravní obslužnosti?

Ulafme

Běž si trolit na Sputnik, ty bolševiku…

Tomáš

Aniž bych chtěl jakkoli hájit Babiše, tak Vaše příspěvky jsou totálně mimo téma a slušnou diskuzi. Takhle si představuji, že se diskutuje někde na novinkách a možná ani to ne…

Ulafme

Co přesně (ale opravdu přesně, chci citaci celých vět), je mimo téma?
A jaká slušná diskuse? Ten chudákl, co tady občas vyskakuje pod nickem „Přemek“, je jen obyčejný bolševický troll, a s těmi se zásadně nediskutuje.
Nebál jsem se bolševiků před třiceti roky, takže se jich nebudu bát ani dnes, i když mají svého soudruha opět na Hradě a jejich StBák dělá předsedu vlády…

Ulafme

Vzhledem k výše uvedenému a krátkodobé a velmi selektivní paměti průměrného českého voliče lze očekávat, že v příštích volbách dostane Babiš a ANO, které je za tento stav na naších silnicích plně zodpovědné, opět nejméně 31,16% – tak jako v roce 2017…

Ulafme

Těch 31,16 bylo myšleno v okrese Havlíčkův Brod.

Přemek

Proč potvrzujete svou věcnou diskusní nekompetenci? Takových, co nenávidí, ale sami nic pozitivního nepřinášejí, je v naší zemi až příliš mnoho. Pročpak by se o ně měl stát starat?

Ulafme

Neurážej mne, ty ANOistická nulo!
O mne se nikdo starat nemusí :-).
A dej mi jediný příklad, kdy jsem tady napsal něco, co nebyla pravda.

Ulafme

Čekám na ten příklad mojí nepravdy…

Ulafme

Stále čekám, soudruhu Přemku…

Jan Sůra

Nemusíme mít na vše stejné názory, nicméně tento styl komunikace zde tolerovat nebudeme.

exttmis

Nereagujte na Ulafme. Nestojí za to.