cargo

Vláda dočasně zrušila nedělní zákaz jízd kamionů, zájezdové autobusy se mohou vracet do vlasti

Odpočívka Siřejovice na D8 po rozšíření. Foto: ŘSDOdpočívka Siřejovice na D8 po rozšíření. Foto: ŘSD

Vláda kvůli koronaviru dočasně zrušila nedělní zákaz jízdy kamionů. Opatření by mělo přispět k lepší plynulosti zásobování obchodů, řekl dnes

Vláda kvůli koronaviru dočasně zrušila nedělní zákaz jízdy kamionů. Opatření by mělo přispět k lepší plynulosti zásobování obchodů, řekl dnes po jednání vlády vicepremiér a ministr dopravy Karel Havlíček (ANO). Připomněl, že na řidiče kamionů se nevztahují karanténní opatření. Havlíček také řekl, že české zájezdové autobusy, které jsou v zahraničí, se budou moci vrátit do Česka i poté, co dnes o půlnoci začne platit zákaz přeshraniční linkové dopravy.

„Do všech destinací, které byly zmíněny v rámci karantény, je udělena výjimka všem kamionům a jejich řidičům. Je to zcela zásadní pro naše zásobování,“ řekl Havlíček. „Pro větší zabezpečení plynulosti jsme na základě přání tuzemských obchodníků a řetězců uvolnili režim tak, že budou kamiony jezdit i v průběhu neděle,“ dodal.

Havlíček také uvedl, že i po zastavení pravidelných autobusových a vlakových linek do zahraničí se budou moct do Česka vrátit zájezdové autobusy, které jsou na cestě po Evropě. Upozornil však, že pokud byl autobus na cestě v některé ze zemí, které vláda označila za rizikové, bude se na cestující vztahovat dvoutýdenní karanténa.

Letecká doprava přes pražské letiště je podle Havlíčka zachována, ale z rizikových zemí budou moct odlétat do Česka pouze čeští občané, cizince aerolinky na palubu nepustí. Cizinci ale mohu z ČR nadále odlétat.

ČTK

Tagy kamiony Koronavirus nedělní zákaz jízdy vláda
Žádné komentáře